reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 listopada 2015

Dokładne pomiary odległości (IR) nawet przy silnym świetlne

Nowy scalak to przetwarzania sygnałów przeznaczony jest do pomiaru odległości z użyciem diod IR. W przeciwieństwie do typowych rozwiązań, nie straszne mu silne światło, do wykonywania dokładnych pomiarów.
ISL29501 od Intersil to jednostka przetwarzania sygnałów typu ToF („Time-of-Flight”). Stworzono go z myślą o pomiarach zbliżeniowych na odległości do 2 metrów. Znaleźć może miejsce w takich aplikacjach jak automatyka, robotyka, czy też drony.

Tradycyjne aplikacje pomiaru odległości są często wrażliwe na warunki oświetleniowe i nie najlepiej sobie radzą przy świetle jaśniejszym niż 2000 lux. Omawiany scalak ma pokonać te ograniczenia. Jak podaje producent, pracować może zarówno przy słabym, jak i silnym oświetleniu, wykonując pomiary z dużą dokładnością.

Jest to układ także elastyczny w zastosowaniu. Na projektantów nie nakłada się sztywno określonych emiterów i fotodiod. Układ można dostosować do pracy z wybranymi elementami. Wbudowany uniwersalny DAC z programowalnym prądem pracy, jest w stanie dostarczyć prąd o natężeniu do 255 mA.

W praktyce ma to oznaczać, że układ jest w stanie pracować zarówno z tradycyjnymi diodami LED IR, także tymi o dużej mocy, jak również z diodami laserowymi, jak podaje producent. Pozwoli to zoptymalizować część odpowiedzialną za pomiar odległości do konkretnych potrzeb; dokładnych pomiarów odległości, samej detekcji, itp.

Komponent zamknięto w niewielkiej obudowie o wymiarach 4 an 5 mm, typu TQFN.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1