reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kirill zdorov dreamstime.com Komponenty | 04 listopada 2015

System akwizycji danych od Analog Devices

Analog Device wprowadza układy dla monitoringu i ochrony inteligentnych energetycznych sieci przesyłowych.
Firma Analog Device zaprezentowała 24 bitowy system akwizycji danych SoC (system-on-chip). Nowe układy z serii AD777x zostały zaprojektowanie w celu poprawy skuteczności ochrony, monitorowania oraz pomiaru jakości energii w elektrycznych sieciach przesyłowych. Układ AD7770 zapewnia wyższą wydajność ochronny przekaźników. Natomiast AD771 służy do monitorowania jakości energii, co pozwala na wcześniejsze wykrycie usterek/błędów w energetycznych sieciach przesyłowych. Trzeci układ z tej serii to AD7779, przeznaczony jest on zarządzania zabezpieczeniami i szybkiej reakcji na ewentualne wykryte usterki.

Wszystkie trzy układy zapewniają przemysłowe parametry jak zakres dynamiki danych oraz osiem niezależnych i współbieżnych kanałów do pomiarów sygnałów z czujników prądu i napięcia dla wszystkich trzech faz. Każdy kanał układów serii AD777x osiąga dynamiczny zakres pomiaru rzędu 112dB przy 8kSPS umożliwiając konsolidację funkcji zabezpieczających i pomiarowych na jednym kanale przetwornika ADC.

Cała seria AD777x zawiera układy próbkowania (sample rate converter), które umożliwiają precyzyjną regulację częstotliwości próbkowania i dopasowanie tej częstotliwości do 0,01Hz dla sieci energetycznej w zakresie 50Hz (-15%) do 60 Hz (+ 15%) . Jest to wymóg dla standardu jakości energii IEC61000-4-30 Klasa A.

Wysoki zakres dynamiki AD7771, w połączeniu z wysoką częstotliwością próbkowania, pozwala na zmniejszenie szumów dla szybkiej transformaty Fouriera (FFT). Dzięki temu zwiększa się wykrywanie nieprawidłowych prążków (pików) częstotliwości, które mogą umożliwiać wykrycie usterki w badanej linii elektrycznej. Mając widzę o niepokojących prążkach częstotliwościowych, można zbudować system wczesnego ostrzegania, konserwacji oraz zapobiegawczy dla energetycznych sieci przesyłowych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1