reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 27 października 2015

Unipolarne czujniki Halla z dwoma wyprowadzeniami

Nowe czujniki Halla oferują spore korzyści względem klasycznych odpowiedników. Aplikacje będą mniejsze, tańsze, a pomiary dokładne. Są to elementy wymagające tylko dwóch przewodów. Są też wysoce stabilne.
Firma Allegro MicroSystem zaprezentowała nową rodzinę A115x. Są to czujniki Halla, unipolarne, z dwoma wyprowadzeniami. Mają uprościć budowę aplikacji, między innymi poprzez eliminację kondensatora zewnętrznego. Aplikacja będzie więc mniejsza i tańsza, jak podaje producent.

Wśród nowych komponentów znajdziemy elementy oznaczone symbolami A1152, A1153, A1156 i A1157. Układy te są fabrycznie przeskalowane do zoptymalizowanej pracy przy określonych warunkach magnetycznych. Różne wersje dostosowano do tego by przełączać się w innych „punktach magnetycznych”.

Komponenty różnią się też prądem wyjściowym, polaryzacją i obudową. Wszystkie jednak zbudowano w oparciu o zaawansowaną technologię produkcji, tego producenta, BiCMOS („advanced BiCMOS wafer fabrication process”). Wykorzystuje ona opatentowaną technikę 4-fazowej, wysokoczęstotliwościowej stabilizacji („high-frequency 4-phase chopper-stabilisation technique”).

Pozwala to na osiągnięcie wysokiej stabilności magnetycznej w całym zakresie temperaturowym. Przesunięcie („offset”) jest niemal całkowicie wyeliminowane. Dokładne i powtarzalne pomiary można więc uzyskać już z pojedynczego elementu.

Jak podaje producent, czujniki te mogą z powodzeniem pracować w trudnych warunkach środowiskowych i do takowych zostały zaprojektowane. Mowa tu o aplikacjach przemysłowych i motoryzacyjnych. W porównaniu do tradycyjnych i klasycznych rozwiązań mają nieść wiele korzyści.

Oprócz wysokiej stabilności i dokładności, są tu też oszczędności związane z miejscem i kosztami. Mniejsze są też wymagania co do okablowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2