reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 22 października 2015

Najmniejszy moduł Bluetooth 4.1 LE

Firma TDK postanowiła wykorzystać swoją technologię SESUB, do stworzenia najmniejszego na świecie, funkcjonalnego modułu Bluetooth, który nie tylko zmniejszy aplikację (nawet o 60%), ale też je uprości.
Firma TDK Corporation zaprezentowała, jak twierdzi, najmniejszy na świecie moduł do obsługi standardu Bluetooth w wersji 4.1 LE (Low Energy). W porównaniu do bardziej tradycyjnych rozwiązań, powierzchnia zajmowana przez układ o tej samej funkcjonalności jest o 60% mniejsza.

Scalak bowiem zajmuje powierzchnię 3.5 na 3.5 mm. Oznaczono go symbolem SESUB-PAN-D14580. Oparto go na technologii TDK SESUB (półprzewodnik wbudowany w podłoże). Sercem jest układ DA14580 od Dialog Semiconductor, który to w głównej mierze odpowiada za obsługę Bluetooth 4.1 LE.

W strukturze tego miniaturowego modułu znajdziemy także integrowany konwerter DC/DC, pozwalający na pracę z napięciem już od 3 V. Pobór prądu w zależności od trybu praca waha się od 5 do 5.5 mA. W trybie oczekiwania pobór prądu wynosi 0.8 uA.

Wbudowano tu także kondensatory, oscylator kwarcowy i inne komponenty dodatkowe, co pozwoliło osiągnać rekordowy poziom miniaturyzacji, m.in. dzięki wspomnianej technologii. Gotowa aplikacja ma być dzięki temu nie tylko mniejsza, ale i prostsza. Wszystkie wyprowadzenia głównego chipu (obsługującego Bluetooth) są dostępne.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2