reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 11 sierpnia 2009

Organiczne fotodiody

Siemens we współpracy z uniwersytetami w Linz i Karlsruhe opracował organiczne diody o zwiększonej czułości na promieniowanie podczerwone o długości fali przekraczającej jeden mikrometr (µm).
Detektory oparte na nowych diodach mogą mieć zastosowanie w urządzeniach wykrywających gaz, systemach nocnej widoczności czy diagnostyce raka. Jednocześnie, zastosowanie organicznych diod z nanokryształami półprzewodnikowymi może znacząco ograniczyć koszty wytwarzania tego typu urządzeń.

Obecnie organiczne fotodiody są przede wszystkim efektywnym komponentem wykrywania światła widzialnego, lecz służą również jako detektory podczerwieni o długości fali nieprzekraczającej 1 µm. W efekcie niedawno opracowanej technologii, stosującej kryształy półprzewodnikowe liczące około 50 atomów, zakres wykrywania podczerwieni zwiększył się do 2 µm.

Nowe organiczne fotodiody bazują na plastiku, czyniąc produkcję tańszą niż w przypadku tradycyjnych półprzewodnikach wytworzonych na bazie arsenku galu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1