reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 10 sierpnia 2015

Wydajniejsze układy RF LDMOS dla bezprzewodowej łączności przemysłowej

Nowe układy wzmacniające od Freescale, stworzono z myślą o budowie wydajnych, energooszczędnych urządzeń komunikacji bezprzewodowej, także tych przenośnych, o najwyższej niezawodności.
Firma Freescale Semiconductor dodała do swojej oferty dwa nowe komponenty mające wzmacniać sygnały RF: AFIC901N oraz AFT05MS003N. Jest to odpowiednio zintegrowany układ mocy RF LDMOS oraz tranzystory LDMOS.

Zaprojektowane zostały z myślą o osiąganiu jak najwyższej wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na energię. Zastosowaniem mają być głównie bezprzewodowe urządzenia przemysłowe, w tym te przenośne zasilane z baterii i akumulatorów.

Jak podaje producent, problemem dzisiejszych urządzeń są dość małe możliwości związane ze wzmacnianiem sygnałów, co wymusza stosowanie dodatkowych tranzystorów. Te z kolei mają wprowadzać dodatkowe straty co wpływać ma na wydajność energetyczną całego urządzenia. Opisywane układy mają pomóc w redukcji ilości komponentów potrzebnych do budowy efektywnie działającego toru RF, a tym samym poprawić wydajność.

Komponenty pracować mogą z napięciem od 3.6 do 7.5 V i pokrywają pasma częstotliwości od 136 do 941 MHz. Zapewniać mają też duże wzmocnienie (nawet 30 dB), dostarczając moc RF około 1 W (CW), dla komponentu AFIC901N i nawet 3 W w przypadku tranzystora (17 dB).

To co je też wyróżnia to wysoka odporność i niezawodność (> 65:1 VSWR), co pozwala na pracę w trudnych warunkach, bez ryzyka o usterkę. Całość zapakowano w niewielkie kompaktowe obudowy QFN 4 na 4 mm i SOT-89 odpowiednio.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-1