reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 06 października 2008

Freescale chce sprzedać dział związany z telefonią komórkową

Freescale Semiconductor przeanalizuje w najbliższych miesiącach strategiczne opcje dla swojego działu produktów dla telefonii komórkowej. Może dojść do sprzedaży działu, zawiązania joint venture lub innej transakcji.
Środki pozyskane z realizacji potencjalnej transakcji zbycia działu komórkowego zostaną przeznaczone na rozwój produktów mających zastosowanie w przemysłach samochodowym i budowy połączeń sieciowych. W szczególności firma zapowiada inwestycje w mikrokontrolery samochodowe, procesory komunikacyjne oraz technologię RF, jak również będzie kontynuowała rozwój innych linii mikrokontrolerów, mikroprocesorów czy procesorów do aplikacji specjalnych.

Firma zamierza podnieść wydatki na R&D, aby rozwinąć swoje kompetencje w zakresie procesorów, technologii RF czy sensorów, mających zastosowanie na szybko rosnących rynkach, takich jak osobiste urządzenia medyczne, inteligentne zarządzanie przepływem energii czy tworzenie sieci domowych. Dodatkowo, Freescale zwiększy inwestycje w linie produktów analogowych oraz zasilających, ażeby zwiększyć ich zakres ich zastosowania na rynkach samochodowym i przemysłowym, a także zaimplementować je do wybranych, szybko rosnących segmentów rynku konsumenckiego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1