reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 08 kwietnia 2015

Wydajne tranzystory GaN na 600 V w obudowie TO-247

Nowe tranzystory Transphorm są komponentami o wysokiej wydajności. Realna redukcja strat i szybka praca to główne, choć nie wszystkie ich zalety. Mogą pozwolić na osiąganie sprawności nawet 99%, jak podaje producent.
Firma Transphorm wprowadziła na rynek swoje nowe tranzystory „Quiet Tab” TPH3205WS. Są to tranzystory o niskim Rds(ON) wynoszącym 63 mΩ. Pracować mogą z prądem o natężeniu nawet 34 V. Napięcie pracy dochodzić może do 600 V.

Są komponentami przeznaczonymi do pracy w wymagających aplikacjach zasilających, jak np. falowniki o mocy nawet 3 kW. Zbudowano je w oparciu o najnowsze techniki co pozwoliło zredukować EMI do minimum przy wysokich wartościach dv/dt. Umożliwia to realną redukcję strat przy przełączaniu, a także szybką pracę (z wysokimi częstotliwościami).

Wysoką efektywność pracy tych tranzystorów potwierdzają przykładowe konstrukcje falowników (inwerterów). Przy pracy z częstotliwością 100 kHz szczytowa sprawność takiego falownika wynosiła aż 98.8%, a przy 50 kHz aż 99%, jak podał producent. Jest to możliwe, dzięki wspomnianej nowoczesnej konstrukcji i zastosowanym rozwiązaniom związanym z GaN.

Pierwsze tranzystory TPH3205WS, które umieszczono w obudowie TO-247, dostępne mają być pod koniec czerwca 2015 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1