reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 01 kwietnia 2015

WiFi i Bluetooth od Atmela z niemałymi możliwościami

Nowy moduł WiFi+Bluetooth od Atmela integruje w sobie wiele funkcji i standardów szyfrowania oraz protokołów. Sterowanie proste. Sam moduł jest niewielki i zużywa mało prądu (4 uA).
Firma Atmel wypuściła na rynek swój nowy moduł WINC1500. Jest to moduł komunikacji bezprzewodowej, łączący w sobie interfejs WiFi i Bluetooth. Uwagę zwraca m.in. niski pobór prądu na poziomie 4 uA, na potrzeby własne.

Znajdziemy tu również wsparcie dla wielu standardów szyfrowania, w tym WPA, WPA2, WEP, a także chiński system WAPI. Moduł zbudowano w sposób umożliwiający współpracę obu interfejsów WiFi oraz Bluetooth tak, by jeden nie wpływał negatywnie na drugi.

W strukturze modułu zawarto także wzmacniacz mocy, niskoszumny (LNA), wszystkie niezbędne funkcje związane z zasilaniem oraz wbudowaną antenę. Pozwala to na szybkie budowanie aplikacji przy użyciu minimalnych elementów dodatkowych. Do komunikacji z układem nadrzędnym można wykorzystać interfejs SPI, I2C lub UART.

Układ wspierać ma także inne 2/3 przewodowe interfejsy WiFi/Bluetooth. Całość oparto na procesorze Cortus-APS3 (jednostka 32-bitowa), który wspiera wiele funkcji związanych z bezpiecznym przesyłaniem danych, w tym szyfrowanie, czy też własny sprzętowy adres MAC.

Procesor ten pozwala na elastyczną pracę w różnych trybach, jak np. STA lub AP. Jest tu też wsparcie dla takich protokołów i funkcji sieciowych jak: TCP, UDP, DHCP, ARP, HTTP, SSL i DNS. Moduł zamknięto w formie płytki o wymiarach 21.5 na 14.5 mm.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1