reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 sierpnia 2014

Bluetooth jeszcze prostszy w użyciu

Nowy moduł Bluetooth Smart o niewielkich wymiarach posiada w sobie już wszystko co niezbędne. Konstrukcja ta jednak ma więcej do zaoferowania. Jest zaprojektowana z myślą o urządzeniach przenośnych.
Firma LG zaprezentowała nowy, niemalże gotowy od razu do użycia moduł Bluetooth oparty na układzie firmy Nordic nRF51822. Jest on nie tylko łatwy w użyciu, ale również bardzo mały, dzięki czemu może z powodzeniem być użyty w smartfonach, tablerach, akcesoriach komputerowych, czujnikach, itd.

Oznaczony został jako moduł Bluetooth Smart 4403. W strukturze układu, oprócz samego SoC od firmy Nordic, zawarto także mikrokontroler Cortex-M0, 256 kB pamięci Flash, GPIO, ADC, I2C, UART, stabilny oscylator kwarcowy 32 MHz X-Tal, a także gotowy i odpowiednio już zoptymalizowany tor RF.

Do pracy wymaga napięcia od 1,8 do 3,6 V. Pobór prądu w czasie nadawania wynosić ma 10,5 mA, 13 mA przy odbiorze i tylko 0,6 uA w trybie czuwania/uśpienia. Czułość RX to -93 dBm przy transferze danych z prędkością 1 Mbps. Moc TX wynosić ma od -20 do +4 dBm.

Sam układ zamknięto w obudowie SPI o wymiarach 5,3 na 4,7 mm (wysokość 1 mm).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2