reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 30 września 2008

LG Innotek oraz LG Micron łączą się

Dwaj producenci komponentów, wchodzący w skład koncernu LG, łączą siły, aby zwiększyć efektywność działania
Reuters poinformował, iż LG Innotek oraz LG Micron Ltd planują do końca roku przeprowadzić fuzję, aby zwiększyć efektywność i uzyskać lepsze efekty skali. LG Electronics, czwarty na świecie producent telefonów komórkowych oraz trzeci producent elektroniki użytkowej na świecie, posiada 50% LG Innotek oraz 52% w LG Micron.

W raporcie skierowanym do inwestorów giełdowych, firmy tak skomentowały swoje plany: ‘Fuzja ma na celu stworzenie globalnego gracza na rynku komponentów’. LG Innotek wchłonie mniejszego LG Micron. LG Innotek produkuje komponenty do telefonów komórkowych, takie jak wyświetlacze ciekłokrystaliczne czy moduły kamery, a ostatnio wszedł również na rynek LED. Kluczowymi produktami LG Micron są natomiast PCB oraz elementy pomocnicze do wyświetlaczy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-1