reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 12 lutego 2014

Lepszy obraz dzięki izolowanym komórkom

Firma Samsung zaprezentowała nową technologię, która stanowić ma następny krok w rozwoju matryc CMOS, zaraz po BSI. Jakość obrazu ma się poprawić, jednocześnie pozwalając przechwytywać promienie świetlne z szerszego kąta.

Firma Samsung przedstawiła technologię Isocell. Pozwolić ma na przechwytywanie jeszcze wyraźniejszego i lepszego jakościowo obrazu. Technologia ta opiera się na stworzeniu lustrzanej bariery umieszczonej między przylegającymi do siebie komórkami absorbującymi światło.
To kolejny, duży krok, po BSI, w rozwoju matryc CMOS” - Marty Agan, dyrektor działu inżynieryjnego firmy Samsung.
Udało się tym samym zwiększyć czułość przy jednoczesnym zmniejszeniu przeplotu pomiędzy sąsiednimi pikselami. Poziom ten udało się zmniejszyć o 30%. Poprawia się dzięki temu dokładność odwzorowania kolorów przy słabym oświetleniu. Kolejną zaletą ma być możliwość przechwytywania promieni świetlnych z szerszego kąta niż w rozwiązaniach tradycyjnych o 20%. Technologię tą można poznać w opracowanej matrycy przez firmę Samsung, którą oznaczoną jako S5K4H5YB. Jej rozdzielczość to 8 Mpx. Pojedyncza komórka (piksel) ma rozwmiar zaledwie 1,12 mikrona. Masowa produkcja omawianego układu powinna się już rozpocząć. Sama technologia Isocell stanowić może kolejny krok w rozwoju matryc CMOS, zaraz po obecnie popularnej technologii BSI (back-side iluminated). Zastosowaniem mogą być np. smartphony. Warto zwrócić także uwagę na to, że technologia ta pozwolić ma na redukcję masy modułu kamery.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2019 20:21 V13.3.8-2