reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 07 lutego 2014

Transoptory z niskim Ift < 3 mA i wzmocnioną izolacją

Firma TEE wprowadza nowe transoptory, w których prąd potrzebny do wyzwolenia wewnętrznej diody LED ma nie przekroczyć 3 mA. Usprawiona izolacja, szeroki zakres temperatur pracy, a także kompaktowa obudowa, to dodatkowe atuty tych transoptorów.
Firma Toshiba Electronics Europe zaprezentowała swoje nowe energooszczędne transoptory oznaczone symbolami TLP267J i TLP268J. Są to komponenty z wyjściem w konfiguracji Triac.

Zaprojektowane z myślą o stosowaniu w sterownikach triakowych, kontrolerach logiki programowalnej, modułach AC (kompatybilne z sieciami do 240 V), przełącznikach, w zastosowaniach domowych, jak i przemysłowych.

Układy te różnią się zastosowanym elementem fototriaka. W pierwszym elemencie jest on typu „non-zero crossing photo triac”, w drugim zaś „zero crossing photo triac”. W obu przypadkach wykorzystano żywotną diodę LED z arsenku galu.

Do jej wyzwolenia nie potrzeba wiele prądu. Wystarczy natężenie nie większe niż 3 mA. Komponenty te, dzięki poprawionej budowie, zapewniać mają izolację do 3750 Vrms.

Zgodne są ze standardami JEDEC. Pracować mogą w temperaturze od -40 do 100 stopni Celsjusza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2