reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 04 lutego 2014

Wielozadaniowy scalak dla „pierwszych” smartphonów

Firma Spreadtrum wprowadza na rynek nowy chipset, integrujący w sobie rdzenie Cortex-A7 (1.2 GHz), grafikę Mali i obsługę komunikacji Bluetooth, GPS, WiFi, WCDMA/HSPA+, itd. Pozwolić ma na budowę tanich smartphonów, o niezbyt wygórowanej mocy, ale bez uszczerbku na funkcjonalności.

Firma Spreadtrum przedstawiła swój nowy chipset oznaczony jako SC7715. Jego pierwsze próbki są już dostępne. Jest to jednordzeniowy układ, oparty na ARM Cortex-A7, który taktowany może być z częstotliwością 1.2 GHz.
„Nasza nowa platforma, jednordzeniowa, zapewnia wszystko czego moglibyśmy szukać w naszym pierwszym smartphonie” - Dr. Leo Li, prezes i CEO firmy Speadtrum Communications. - „Wysoki stopień integralności pozwala obniżyć koszty BOM urządzenia, a tym samym jego końcową cenę.”
Dodatkowo znajdziemy tu jednostkę graficzną Mali-400, która pozwolić ma na osiąganie dobrej wydajności. Oprócz tego możemy doszukać się tutaj wsparcia dla GPS, WCDMA/HSPA+, Bluetooth, WiFi, a także odbiornik FM. Procesor ten obsługiwać ma ponadto kamerę o rozdzielczości 5 Mpx i video 720p, a także wyświetlacze w rozdzielczości do WVGA. Układ ten tym samym ma pomóc w budowie urządzeń w miarę tanich, o raczej przeciętnej mocy obliczeniowej, lecz bez utraty najważniejszych funkcji, którymi inne smartphony mogą się pochwalić. Mowa tu szczególnie o tych telefonach, które są proponowane jako pierwsze tego typu urządzenia, kupowane przez konsumentów. W ofercie dodatkowo pojawiają się: chipset EDGE (SC6815) i platformę TD-SCDMA (SC8815).
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 21 2019 21:58 V13.3.9-2