reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 15 stycznia 2014

Malutki sensor inercyjny do … okularów

Firma STMicroelectronics zaprezentowała nowy, 9-osiowy czujnik inercyjny o zmniejszonych wymiarach, stworzony z myślą o zastosowaniu w aplikacjach bardzo kompaktowych, jak np. nowoczesne okulary. Dodatkową informacją jest zmniejszony pobór energii o 20% i nie tylko.

Firma STMicroelectronics przedstawiła LMS9DS1. Jest to sensor inercyjny 9-osiowy, integrujący w swojej strukturze 3 niezależnie działające czujniki: żyroskop, akcelerometr i magnetometr. Wszystko to umieszczono w bardzo małej obudowie o wymiarach zaledwie 3,5 na 3,5 mm i o wysokości 1 mm.
„Z 30 procentową większą rozdzielczością i ogólnie mniejszym zużyciem energii o 20% w porównaniu do innych układów oraz mniejszymi wymiarami, projektanci mają większą swobodę zyskując dodatkowo na stabilności i efektywności.” - Benedetto Vigna, menadżer generalny w ST.
Pozwolić ma to tym samym na jego zastosowanie w bardzo kompaktowych urządzeniach, gdzie zajmowana powierzchnia ma znaczenie. Mogą to byś smartphony, tablety, ale także nowoczesna odzież czy okulary (smart-glass). Producent zapewnia, że układ te pozwoli na dokładne określenie parametrów ruchu. Magnetometr cechuje rozdzielczość poprawiona o 30% w porównaniu do podobnych rozwiązań i o 20% mniejsze zużycie energii całości. Pobór prądu wynosić ma zaledwie 2 mA. Żyroskop i akcelerometr również uległy poprawie (odpowiednio zmniejszony poziom szumów na wyjściu i offset zero-g).
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 14 2020 17:09 V17.4.0-2