reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 29 listopada 2013

Niewielki samodzielny moduł GNSS

Firma u-blox zaprezentowała nowy niewielki moduł GNSS w obudowie LGA o wymiarach 7 na 7 mm. Zawiera niemalże wszystko co potrzebne mu do pracy z wieloma systemami satelitarnymi. Wymaga praktycznie tylko podłączenia anteny … i zasilania.
Firma u-blox wprowadza na rynek nowy samodzielny moduł GNSS o oznaczeniu EVA-M7, który znajdziemy w kompaktowej obudowie LGA o wymiarach 7 na 7 mm. Zaletą tego układu jest to, że wbudowano w nim niemal wszystko co potrzebne do pracy, wliczając w to kwarc i elementy pasywne.

Wymaga się bowiem tylko podłączenia anteny i zasilenia go napięciem 3 V. Pobiera on tylko 16,5 mA, dzięki innowacyjnemu konwerterowi energii. Pracować może z wieloma systemami satelitarnymi, tj. GPS, GLONASS i QZSS, a także z SBAS.

Czułość przy pracy z GPS wynosi -160 dBm, a z GLONASS -158 dBm. Z procesorem nadrzędnym może komunikować się za pomocą UART, USB, SPI i I2C. Jest tu także możliwość bezpośredniej komunikacji z innymi modułami firmy u-blox, tj. SARA 2G, LISA 3G i TOBY LTE.

Wszystko to pozwala zwiększyć wszechstronność układu, a wysoki stopień integracji pozwoli uprościć gotową aplikację i zmniejszyć (e)BOM, jak podaje producent.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1