reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Komponenty | 02 października 2013

Ustalanie pozycji z dokładnością < 1 m

Firma u-blox wypuściła na rynek swój nowy moduł GPS, który cechuje się tym, że jest w stanie określać pozycję z wyższą dokładnością niż klasycznego tego typu układów, m.in. dzięki SBAS i DGPS.

Firma u-blox wypuściła nowy moduł GPS o nazwie NEO-7P. Największą jego zaletą jest dokładność ustalania pozycji z dokładnością nawet poniżej 1 metra. Możliwe jest to dzięki wsparciu dla Satelitarnych Systemów Wspomagających SBAS (ang. „Satellite Based Augmentation Systems”):
  • północnoamerykańskiego WAAS,
  • europejskiego EGNOS,
  • japońskiego MSAS.
Tam gdzie nie będzie można wykorzystać SBAS, firma u-blox przygotowała inną metodę dla równie dokładnego ustalania pozycji – DGPS (Differential GPS), jako alternatywę dla PPP. DGPS wykorzystuje informacje korekcyjne RTCM, co w połączeniu z lokalnymi stacjami referencyjnymi może pomóc w usunięciu zakłóceń wywołanych chociażby przez atmosferę i różnicę wynikającą z różnych orbit po jakich poruszają się satelity. Moduł ten dostaniemy w obudowie LCC. Znajdziemy w nim wsparcie dla USB, UART i interfejsu I2C. Jest w stanie także bezpośrednio komunikować się z innymi modułami tego producenta, jak chociażby SATA 2G, LISA 3G, TOBY LTE, dla osiągnięcia większych możliwości gotowej aplikacji. Wewnętrzna pamięć flash pozwoli na przechowywanie kilku poprawek dla oprogramowania. NEO-7P wspiera także rosyjski (GLONASS) i japoński (QZSS) system pozycjonujący.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 21 2019 21:58 V13.3.9-1