reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rozbiórka Komponenty | 30 lipca 2013

Rozbiórka: Nexus 7 2nd gen.

Grupa iFixit rozbiera nową wersję urządzenia od Google, czyli Nexus 7 drugiej generacji. Tablet ma działać płynniej i szybciej jak zapewnia producent. Czy potwierdzą to komponenty w jego wnętrzu? Zapraszamy na rozbiórkę.

Firma Google wypuściła nową wersję swojego tableta drugiej generacji, czyli Nexus 7. Cechuje się ekranem o przekątnej 7 cali i rozdzielczością 1920 na 1080 pikseli o matrycy typu IPS. Napędzany jest przez procesor Qualcomm Snapdragon Pro S4 taktowany częstotliwością 1,5 GHz z grafiką Adreno 320 i wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Systemem operacyjnym jest Android w wersji 4.3 Jelly Bean. W porównaniu do poprzednika widzimy zmiany w obudowie. Nowa wersja jest cieńsza, węższa chociaż też nieco dłuższa. Zmienił się również tył urządzenia. Czas jednak zajrzeć do środka. Niewielkim plastikowym nożykiem otwieramy obudowę. Na szczęście nie ma tu kleju, więc wszystko puszcza bez większych problemów. Po otwarciu naszym oczom ukazuje się, jak można było się domyśleć, duża bateria. Zanim jednak się zajmiemy akumulatorami, przyjrzyjmy się tylnej obudowie. Znajdziemy tutaj cewkę indukcyjną do ładowania bezprzewodowego. Tuż obok jest moduł NFC. Zajmijmy się akumulatorkami. Tacka wraz z nim wychodzi dość łatwo i trzyma się na zaledwie kilku śrubkach. Sama jednak bateria do tacki przymocowana jest na klej. Jej pojemność to 3950 mAh, czyli 15 Wh i pracuje przy napięciu 3,8 V. Co ciekawe, poprzedni Nexus miał pojemniejszą baterią, ale pracował godzinę krócej. Czas przyjrzeć się płytkom Nexus'a. Zajmiemy się najpierw mniejszą z nich. Jest tu kontroler ekranu dotykowego, którego sercem jest ELAN eKTH325BAWS. Nadeszła pora by sprawdzić płytę główną naszego tableta. Kamery przednią i tylną usuniemy dość łatwo (odpowiednio jest to 1,2 i 5 Mpx). Na jej powierzchni znajdziemy takie komponenty jak:
  • procesor główny, czterordzeniowy Qualcomm APQ8064 Snapdragon S4 Pro, ze zintegrowanym GPU,
  • pamięćSDRAM DDR3L o pojemności 4x 512 MB Elpida J4216EFBG,
  • transmiter SlimPort Analogix ANX7808,
  • kontroler ładowania indukcyjnego Texas Instruments BQ51013B,
  • układ komunikacyjny z obsługą WiFi, Bluetooth i radia FM Qualcomm Atheros WCN3660,
  • pamięć NAND Flash 16 GB SK Hynix H26M51003EQR,
  • układ do zarządzania ładowaniem akumulatorów Qualcomm PM8921.
Z pozostałych elementów pozostały głośniki, czy też anteny WiFi. Grupa iFixit oceniła rozbiórkę na 7 punktów na 10. Na korzyść działa łatwa w zdjęciu obudowa, a w środku zastosowano kilka śrubek Philipsa do trzymania kluczowych elementów. Wyjątkiem jest bateria chowana w tacce, przytwierdzona klejem. Minusem jest szybka ochronna, która już na stałe przytwierdzona została do wyświetlacza. © Obrazki pochodzą z serwisu grupy iFixit
Załaduj więcej newsów
December 03 2019 22:29 V14.8.2-2