reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Komponenty | 05 maja 2009

ST-Ericsson zwolni 1.200 pracowników

ST-Ericsson ogłosił w swoim pierwszym rocznym raporcie fiskalnym, iż ze względu na słabnący popyt, jest zmuszony do rozpoczęcia programu restrukturyzacji.
‘Plan restrukturyzacji został skierowany do natychmiastowego wykonania i ma zostać zakończony do drugiego kwartału 2010. Program ten jest niezbędny do realizacji wartych 250 mln USD efektów synergii, ogłoszonych przez ST-NXP Wireless w listopadzie 2008. Roczne oszczędności z tytułu realizacji programu restrukturyzacji szacowane są na 230 mln USD rocznie. Koszty restrukturyzacji oceniane są na 70-90 mln USD, wśród których większość zostanie poniesiona w drugim kwartale 2009’ czytamy w oświadczeniu firmy.

Plan restrukturyzacji składa się z dwóch zasadniczych części: dostosowania portfolio produktów oraz redukcji personelu o 1.200 etatów. Pierwszym krokiem jest likwidacja ośrodka Research Triangle Park w USA, co oznacza utratę pracy przez 180 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-2