Program konferencji przebiega równolegle do Expo. Możesz bezpłatnie odwiedzić dowolną sesję po zarejestrowaniu się na Evertiq Expo. Lunch będzie serwowany 11:00-13:00.
  • 09:00 - 09:30
    Konfigurowalne moduły produkcyjne dla zmiennych i krótkich serii produkcyjnych.
    Rafał Maślanka - Project Manager - FITECH

    Prezentacja opracowanych rozwiązań mechanicznych/elektrycznych/softwarowych umożliwiających budowanie zrobotyzowanych stanowisk pozwalających a ich szybką zmianę lub rekonfigurację w zależności od obciążenia produkcyjnego. 

  • 09:35 - 10:05
    Praktyczne wskazówki dotyczące wykorzystania aparatury pomiarowej w procesie projektowania urządzeń elektronicznych
    Tadeusz Asyngier - Starszy Inżynier Aplikacyjny firmy Tektronix - Tespol Sp. z o.o.

    Urządzenia pomiarowe są wykorzystywane w działach badawczo-rozwojowych na każdym etapie budowy urządzeń elektrycznych. Począwszy od tworzenia koncepcji, prototypowania, wstępnego uruchomienia, po testy kompatybilności i końcową kontrolę jakości. Tadeusz (Tad) Asyngier przedstawi praktyczne porady dotyczące korzystania z urządzeń pomiarowych Tektronix.

  • 10:10 - 10:40
    Więcej zalet - wydajność i jakość dzięki innowacyjnej technologii laserowej
    Marek Zduńczuk - Doradca techniczno-handlowy - LPKF / SE Spezial Electronic Sp. z o.o.

    Z uwagi na stale poprawiający się stosunek ceny do jakości oraz liczne zalety technologiczne, systemy laserowe są wykorzystywane w coraz większej liczbie zastosowań, szczególnie w depanelowaniu. Delikatna obróbka i technicznie czysty proces separacji mogą znacząco zredukować zarówno naprężenia, jak i ilość pozostałości, a tym samym wskaźniki odrzutów. Rosnące wymagania aplikacji w zakresie jakości, dokładności i niezawodności mogą być spełnione bez ograniczeń teraz i w przyszłości.

  • 10:45 - 11:15
    Semiconductor Obsolescence Management – Zarządzanie ryzykiem EOL
    Jarosław Klofczyński - Regional Sales Manager NEE - Rochester Electronics

    Cykl życia komponentów elektronicznych od momentu wprowadzenia na rynek do wycofania z użycia ulega skróceniu. Ulepszenia w technologii produkcji układów scalonych oraz wzrost wykorzystania komponentów elektronicznych w nowych technologiach i na nowych rynkach powodują skracanie cykli życia. Sztuczna inteligencja (AI), elektronika użytkowa, ograniczona zdolność produkcyjna oraz zmiany w obudowach przyspieszają tempo tych zmian. W rezultacie problem wycofania z użycia dotyka coraz więcej firm, coraz częściej niż kiedykolwiek wcześniej. W tej prezentacji Jarosław opowie o wpływie wycofania z użycia na półprzewodniki oraz o tym, jak można nim zarządzać.

  • 11:20 - 11:50
    Innowacyjne podejście do ochrony komponentów elektronicznych z wykorzystaniem termoprzewodzących granulatów
    Marcin Mierzejewski - Thermal specialist - DACPOL Sp. z o.o. / KERAFOL - Keramische Folien GmbH & Co

    Komponenty elektroniczne jak np. płytki PCB są pokrywane różnymi powłokami w celu zapewnienia im ochrony przed otoczeniem. Co w sytuacji kiedy dany komponent generuje wysoką temperaturę a użyty materiał jest termicznym izolatorem ? Prezentacja ma na celu omówienie tego zagadnienia i pokazanie sposobów na ochronę z jednoczesnym uwzględniem kwestii odprowadzania ciepła za pomocą specjalistycznych granulatów.

  • 11:55 - 12:25
    Kosmiczne wyzwania wymagają ekstremalnych rozwiązań - projektowanie ekstremalne i rozwój elektroniki rakietowej
    Piotr Sławęcki - Lider zespołu Elektroniki Rakiet AGH Space Systems - Sekcja Rakiet AGH Space Systems & Balony Stratosferyczne - Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH)
    Wojciech Żebrowski - Członek zespołu Elektroniki Rakiet AGH Space Systems

    Doskonałość osiąga się nie wtedy, kiedy nie można już nic dodać, ale raczej wtedy, gdy nie można nic ująć.” Słowa Antoine de Saint Exupery’ego przekazują ważną mądrość, o której ponadczasowości przekonali się niejednokrotnie członkowie koła naukowego AGH Space Systems. W tym wykładzie inżynierowie odpowiedzialni za rozwój elektroniki do projektu rakiety sondującej przedstawią jak ekstremalne warunki, presja czasu i przeciwności losu wpłynęły na formację ich procesu projektowego. Pozbawione narzutu i zorientowane na wyniki, projektowanie ekstremalne stanowi odpowiedź na ekstremalne wyzwania. Przekonaj się, jak założenia tej metodologii mogą zwiększyć produktywność i satysfakcję Twojego zespołu!

  • 12:35 - 13:05
    Kontrola poprawności montażu przewlekanego THT z użyciem automatycznej inspekcji optycznej (AOI)
    Karol Sowa - Właściciel firmy / Specjalista ds. Procesów - Sowa Electronics, we współpracy z MEK Marantz Electronics

    W trakcie wykładu, zostaną przedstawione dostępne rozwiązania w dziedzinie automatycznej inspekcji optycznej (AOI) dla montażu przewlekanego THT zarówno przed, jak i po samym lutowaniu. Omówimy dostępne technologie 2D oraz 3D, a także opowiemy o jednoczesnej inspekcji strony top i bottom płytek drukowanych.

  • 13:10 - 14:10
    Różnice między wschodem a zachodem firm EMS w Europie
    Dieter G. Weiss - Founder, in4ma and Data4PCB Market Research - in4ma
    Dr. Mareike Haass - in4ma Market Research - in4ma

    Istnieje ponad 1.760 firm EMS w Europie Zachodniej, ale tylko około 400 firm EMS w Europie Środkowo-Wschodniej. Wyjaśniamy strukturę tej branży oraz jej zalety i wady. Przyglądamy się rozwojowi sytuacji w przeszłości i omawiamy przyszły rozwój branży EMS. Wyjaśniamy zmiany produktowe i przyczyny tych zmian. 

    The presentation will be held in English.

  • 14:15 - 14:45
    Od szybkiej diagnostyki molekularnej po odkrycia w dziedzinie technologii cienkowarstwowych
    Karol Maryniowski - Manager ds. Relacji inwestorskich - SDS Optic
    dr inż. Marcin Zybert - Kierownik Działu Optoelektronicznego - SDS Optic

    SDS Optic S.A. tworzy i rozwija innowacyjne urządzenia medyczne do diagnostyki molekularnej w czasie rzeczywistym, łącząc technologie fotoniczne i optoelektroniczne w medycynie dla różnych zastosowań, z głównym naciskiem na wykrywanie biomarkera raka piersi HER2+. Opracowanie tej nowatorskiej technologii diagnostycznej otworzyło furtkę do nowych odkryć w zakresie technologii powlekania, nie tylko w przestrzeni optoelektronicznej.

  • 14:50 - 16:00
    Panel Dyskusyjny

    W ostatnich latach Polska przetrwała wiele kryzysów oraz zawirowań gospodarczych i ekonomicznych. Niegdyś borykający się z trudnościami kraj z aspiracjami, dziś stał się atrakcyjnym miejscem do inwestowania i rozwoju. Transformacja ta nie pozostała niezauważona przez głównych globalnych graczy branży elektronicznej. Firmy takie jak Flex, Jabil, Kitron, Intel, Miele, LG Energy Solution i SK Hynix zdecydowały się rozszerzyć swoją działalność nad Wisłą. Nie chodzi tutaj jednak tylko o inwestycje zagraniczne; nasze rodzime firmy coraz lepiej radzą sobie z globalną konkurencją.

    Analityk branżowy Dieter G. Weiss uważa, że przyszłość sektora EMS leży w Europie Środkowo-Wschodniej. Ale co to oznacza dla polskich firm? Czy Polska może stać się regionalną potęgą? Co jest potrzebne, aby dziś zbudować udany biznes w Polsce? Nasi paneliści wykorzystają swoje różnorodne i bogate doświadczenie, aby odpowiedzieć na te i inne pytania.
     

    Prowadzący: Ewelina Bednarz, Content Manager, Evertiq

     

    Uczestnicy:

    ·      Dorota Łozowska, Prezes Zarządu, WM Eltar;

    ·      Sławomir Tkacz, Dyrektor Handlowy, Elhurt EMS;

    ·      Janusz Wasylew, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, Technosystem;

    ·      Marcin Żelechowski, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju, TRUMPF Huettinger.

Kontakt

Pomoc
Support Expo
Pomoc
Jadwiga Zuraniewska
+31 6 8386 5649
Project Manager
Daniel Myrtenblad
+46(0)73 388 8440