Program konferencji przebiega równolegle do Expo. Możesz bezpłatnie odwiedzić dowolną sesję po zarejestrowaniu się na Evertiq Expo. Lunch będzie serwowany 11:00-13:00.
 • 09:00 - 09:30
  IoT Mesh. Wytworzenie technologii „IoT Mesh” oraz narzędzi wspierających.
  Maciej Kaźmierczak - Kierownik Subcentrum Energy Saving Comarch - Comarch S.A.

  Określenie metod komunikacji między urządzeniami, zdefiniowanie polityki bezpieczeństwa z uwzględnieniem szyfrowania, zaprojektowanie modułu komunikacyjnego oraz zestawu narzędzi wspierających zarówno do symulacji, analizy i monitorowania projektowanej sieci.

 • 09:35 - 10:05
  Przegląd wybranych typów płytek drukowanych oraz technologii ich wytwarzania
  Adam Lipiec - Technolog przygotowania produkcji- Starszy specjalista - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny
  Jan Oklej - Technolog przygotowania produkcji- Główny specjalista - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Tele- i Radiotechniczny
  W prezentacji zostaną omówione wybrane typy obwodów drukowanych oraz związane z nimi technologie wykonania. Przedstawione zagadnienia wyjaśnią powiązanie technologii z konstrukcją konkretnego typu obwodu drukowanego oraz trudnością jego wykonania. Omówione zostaną kluczowe wskaźniki mające wpływ na końcową cenę produktu.
 • 10:10 - 10:40
  GOŚĆ SPECJALNY - Rozwój inżynierii kosmicznej w projektach AGH Space Systems
  Łukasz Kwinta - Zespół elektroniki AGH Space Systems - Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH)
  Sebastian Patrias - Zespół elektroniki AGH Space Systems - Akademia Górniczo-Hutnicza (AGH)

  AGH Space Systems to interdyscyplinarna grupa inżynierów realizująca projekty inżynierii kosmicznej. Przedstawimy zagadnienia związane z rozwojem systemów rakietowych o napędzie hybrydowym oraz na paliwo ciekłe, metodami wytwarzania paliw, możliwości wynoszenia ładunku badawczego, przeprowadzania eksperymentu i odzyskiwania rakiety. Drugim z projektów jest wykorzystanie modułowego łazika marsjańskiego do prowadzenia analogowych misji planetarnych. Pokażemy realizacje misji naukowych, rozpoznania terenu i autonomicznej nawigacji oraz wspomagania pracy i asysty dla astronauty. Omówimy także eksperymenty przeprowadzane w stratosferze z użyciem balonów i gondoli ładunku badawczego.

  Prezentacja Łazika Marsjańskiego podczas Expo!

 • 10:45 - 11:15
  O prawie konkurencji dla przedsiębiorców.
  Maria Kanak - radca prawny / właściciel firmy - Kancelaria Radcy Prawnego, spec. z zakresu prawa ochrony konkurencji
  W 2009r. Komisja Europejska nałożyła na Intel karę w wysokości 1,1 mld euro, w 2014 r. Infineon Technologies AG została ukarana karą w wysokości ponad 82 mln euro, a w 2019r. kara w wysokości 1,49 mld euro została nałożona na Google. We wszystkich przypadkach kary dotyczyła zakazanych praktyk ograniczających konkurencję. Czym są praktyki ograniczające konkurencję oraz, czy i jakie związane z ich stosowaniem ryzyka występują też na naszym, krajowym poziomie? Czy można dopuścić się zakazanych praktyk przez przypadek, czy zawsze musi to być celowe działanie? Jaka odpowiedzialność grozi za ich stosowanie i czy odpowiedzialność ta dotyczy zawsze tylko przedsiębiorcy, a nigdy nie dotknie zarządzającego przedsiębiorcy menagera? I w końcu, czy przedsiębiorca ponosi odpowiedzialność za samowolne działania swojego pracownika? W takcie prezentacji spróbujemy odpowiedzieć na wyżej postawione pytania, sygnalizując kwestie, które warto uwzględnić kształtując politykę działania przedsiębiorcy na rynku, by prawidłowo identyfikować i ograniczać ewentualne ryzyka prawnokonkurencyjne.
 • 11:20 - 11:50
  Jak zwiększyć wydajność depanelowania PCB za pomocą technologii laserowej
  Thorne Lietz - Senior Sales Manager - InnoLas Solutions GmbH

  Depaneling laserowy jest coraz szerzej stosowany, ponieważ zapotrzebowanie na doskonałą jakość cięcia i rosnąca presja kosztowa wymagają ponownej oceny stosowania tradycyjnych metod produkcji. Na przykład depanelowanie laserowe zapewnia najwyższą czystość techniczną, która poprawia trwałość elektroniki, zwiększa wydajność i obniża koszty produkcji. Co więcej, technologia laserowa zapewnia nową ścieżkę do zwiększenia wydajności paneli, a tym samym zmniejszenia ilości odpadów materiałowych i kosztów.

 • 11:55 - 12:25
  Komercjalizacja wyników badań B+R – wyzwania i możliwości
  Paweł Kubiński - Zarządzanie i inżynieria, rozwój biznesu, B2B, kierownik projektu IPMA - Łukasiewicz - Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki

  Nawet pomimo dużego potencjału komercyjnego, wiele potencjalnie przełomowych technologii nie jest komercjalizowanych z powodu różnych przeszkód, takich jak niski poziom ekonomiczny, niewystarczająca dojrzałość technologiczna lub brak dialogu między przemysłem a środowiskiem akademickim. Dlatego komercjalizacja badań B+R jest trudnym zadaniem, które wymaga starannego planowania dla jego sprawnego wdrożenia. W tym ujęciu, wkład ten podsumowuje możliwości dla przemysłu, w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw, w zakresie przeprowadzania prac badawczo-rozwojowych w celu  komercjalizacji technologii półprzewodnikowych dotyczących układów scalonych, systemów oparte na azotku galu i węglika krzemu lub kwantowych laserów kaskadowych.

 • 12:35 - 13:05
  Materiały termoprzewodzące – na co zwrócić uwagę dobierając odpowiedni produkt
  Marcin Mierzejewski - Thermal specialist - DACPOL Sp. z o.o. / KERAFOL - Keramische Folien GmbH & Co. KG

  Wykład ma na celu przybliżenie podstawowych właściwości materiałów termoprzewodzących oraz omówienie cech, na które te właściwości mają wpływ, na bazie produktów Kerafol. Znajomość opisywanych parametrów ułatwi określenie kryteriów doboru odpowiedniego rozwiązania.

 • 13:10 - 13:40
  Automatyzacja procesu lutowania elementów przewlekanych THT dla mikro, małych i średnich firm – ile to kosztuje?
  Karol Sowa - Właściciel firmy / Specjalista ds. Procesów - Sowa Electronics, we współpracy z Pillarhouse International Ltd
  Rosnące koszty energii, zatrudnienia, materiałów, komponentów mają negatywny wpływ na rentowność Polskich Firm Elektronicznych oraz OEM. W trakcie wykładu postaramy się udzielić odpowiedzi na pytania: ile kosztuje zakup oraz wdrożenie maszyny do lutowania selektywnego i po jakim czasie taka inwestycja zwróciłaby się.
 • 13:45 - 14:15
  Czy znasz wszystkie koszty etykietowania i znakowania w celu zapewnienia właściwej identyfikacji produktu? Wiesz jak na
  Michael Rosenwirth - Product Manager - AdoptSMT Polska Spółka z o.o.

  Pokażemy naszym klientom rzeczywiste koszty etykietowania, co się na nie składa oraz jak można je zminimalizować. 

  Ponadto wyjaśnimy, dlaczego warto rozmawiać z kompleksowym dostawcą usług zamiast rozdrabniac się na kilku poddostawców, co w efekcie końcowym wcale nie przynosi oczekiwanych oszczędności. 
   

 • 14:20 - 14:50
  Oczekiwania jakościowe przy zmianie aplikacji z lakierów akrylowych na silikon i lakiery UV.
  Attila Nagy - Regional Sales Manager, Strategic Partnership Accounts Manager - Nordson Electronic Solutions
  Tomasz Dublasiewicz - Operations Manager - Amtest Group

  W przemyśle obserwujemy tendencję odchodzenia od materiałów akrylowych w kierunku powłok ochronnych o wyższej lepkości. Z tego powodu interesujący jest przegląd różnic w oczekiwaniach jakościowych pod względem dokładności i ogólnych kryteriów akceptacji jakości.

 • 14:55 - 15:25
  Component EOL/Obsolescence- How to extend product lifecycles?
  Paul Mason - Global Technology Director - Rochester Electronics

  Electronic Component lifecycles between launch and Obsolescence are shortening. Improvement in die manufacturing technology and increase in electronic components usage in new technologies and markets causing shortening of life cycles. AI(Artificial Intelligence), consumer electronics, limited fabrication capacity and changes in packages are driving faster change. Obsolescence is therefore affecting more companies, more frequently than ever before. In his presentation Paul will speak about the impact of obsolescence in Memory devices and how it can be managed.

 • 15:30 - 16:00
  Źródła złej jakości lutowania w piecach rozpływowych i jak im zapobiegać.
  Olaf Ciepły - Global Sales Manager - IBL-Löttechnik GmbH

  Zwykle zła jakość połączeń lutowanych jest wykrywana, gdy produkt opuszcza piec rozpływowy lub gdy uszkodzony produkt jest zwracany od klienta. Warto się zastanowić i przeanalizować, gdzie jest prawdziwe źródło tych problemów. Zmniejszenie ich poprawi koszty produkcji i naprawy, ostatecznie prowadząc do zadowolenia klientów.

 • 16:00
  Podczas Expo, RS GROUP razem z PWR Racing TEAM z Politechniki Wroclawskiej zaprezentują swoją niespodziankę.

Kontakt

Pomoc
Support Expo
Sprzedaż
Daniel Borkowski
+48 570 354 777
Sprzedaż
Magdalena Maslowska
+48 570 546 777
Project Manager
Daniel Myrtenblad
+46(0)73 388 8440
Program Konferencji
Jadwiga Zuraniewska
+31 6 8386 5649