reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© daniel-schweinert-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 grudnia 2012

Jabil Kwidzyn zwolnił ponad 4 tys. osób w ciągu trzech lat

-[i]W kwidzyńskim Jabilu w ciągu ostatnich trzech lat liczba zatrudnionych osób spadła z około 5,5 tys. do 1,2 tys [/i]– mówi dla evertiq.pl Jerzy Bartnicki, dyrektor PUP Kwidzyn.
Dokładna liczba zwolnionych jest praktycznie niemożliwa do oszacowania, ponieważ 2-3 tys. z 5,5 tys. zatrudnionych, to pracownicy tymczasowi, zatrudniani przez agencje pracy. Informacji o zakończonych umowach tego typu nie trzeba podawać do urzędów pracy.

W tej chwili wypowiedzenia wręczane są kolejnym 344 pracownikom firmy Jabil Kwidzyn. Zwolnienia te zostały zapowiedziane jesienią tego roku. W ramach poprzedniej redukcji etatów, zapowiedzianej w kwietniu, planowane było zwolnienie 350 osób, z czego ostatecznie pozostało 219. Jak poinformował nas Jerzy Bartnicki, okres wypowiedzeń dla tych osób został przedłużony do końca 2012 r. Dyrektor PUP w Kwidzynie spodziewa się więc, że w pierwszym kwartale przyszłego roku do urzędu zgłosi się około 500 osób.

- W Kwidzynie jest w tej chwili kilka tysięcy wyszkolonych robotników, którzy mogą zmontować dowolną rzecz, tylko brak im dachu nad głową – podsumował sytuację Jerzy Bartnicki. Dodał również, że te osoby są przyuczone do pracy w systemie zmianowym - Jeśli ktoś idzie w Sylwestra czy Wigilię do pracy, nikogo to nie dziwi. W naszym mieście to rzecz normalna.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2