reklama
reklama
reklama
reklama
© WATT (for illustration purposes only) Przemysł elektroniczny | 10 kwietnia 2012

Rynek solarów w Polsce jest wart 500 mln PLN

Obroty na rynku kolektorów słonecznych w Polsce w 2011 r. wyniosły ponad 500 mln PLN – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Energetyki Odnawialnej.
Ubiegłoroczny wynik jest rekordowy, a Polska – pod względem tempa wzrostu zajmuje pierwsze miejsce w Unii Europejskiej. W rankingu sprzedaży uplasowaliśmy się na miejscu 6-7, podaje portal wnp.pl powołując się na raport IEO.

Niewiarygodne jest to, że sprzedaż solarów wzrosła aż o 70% i wyniosła na koniec 2011 r. 248 tys. m2.

- Oprócz producentów kolektorów słonecznych, coraz ważniejsze ogniwo w łańcuchu wartości stanowią instalatorzy systemów solarnych. W Polsce funkcjonuje ponad 2 tys. małych kilkuosobowych firm. Obecny projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii będzie regulował działanie instalatorów OZE, każdy z instalatorów będzie podlegał obowiązkowemu szkoleniu i certyfikacji, dopuszczającej do wykonywania zawodu- wyjaśnia IEO.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2