reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Wikipedia Przemysł elektroniczny | 06 kwietnia 2012

Jabil zwolni kolejne 350 osób?!

Sytuacja w Jabil Circuit Poland w Kwidzynie staje się dramatyczna. Zwolnienie 600 pracowników agencji tymczasowej to nie koniec kłopotów. Pracę w najbliższym czasie może stracić kolejnych 350 osób, ale tym razem bezpośrednio zatrudnianych przez firmę, podaje Dziennik Bałtycki.
- Teraz możemy już mówić o zwolnieniach grupowych. Dostaliśmy już informację o tych zwolnieniach - potwierdza Grażyna Orkwiszewska, szefowa Solidarności w kwidzyńskim Jabilu.

Wiemy już, że związkowcy nie zgadzają się na obniżkę płac, proponowaną przez zarząd Jabila (stanowisko „Solidarności” przedstawialiśmy kilka dni temu – przyp. red.).

- Ten temat jest już całkowicie zamknięty. Nie zgadzamy się na mniejsze pensje dla pracowników, a pracodawca bez naszej zgody nie może tego zrobić - przyznaje Orkwiszewska.

Kontrargumentem zarządu w tej sprawie ma być szukanie oszczędności. Jak podaje Dziennik Bałtycki w kwidzyńskim Jabilu nadal trwa spór zbiorowy. W środę w negocjacjach pomiędzy stronami ma pomóc mediator.

Jerzy Bartnicki, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie z nadzieją liczy na pozyskanie przez firmę kontraktu, który pomógłby na utrzymanie etatów. Niestety sytuacja na rynku solarów nie wygląda dobrze, a wielu czołowych producentów znalazło się teraz w potrzasku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2