reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tom_schmucker-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 kwietnia 2012

Komisja Europejska zbadania uczciwość Motoroli

Komisja Europejska wszczęła dwa antymonopolowe postępowania przeciwko Motorola Mobility Inc i oceni, czy firma dopuściła się złamania unijnych przepisów.
Po otrzymaniu skarg od Apple i Microsoftu, Komisja postanowiła zbadać, czy Motorola nie dopuściła się nielegalnych działań, poprzez wykorzystanie swoich praw do technologii uznanych za branżowe standardy w sposób niezgodny z przepisami antymonopolowymi. Dochodzenie obejmie m.in. warunki licencjonowania technologii 3G oraz standardu H.264.

Zgodnie z obowiązującym prawem unijnym, producenci są zobowiązani do umożliwienia korzystania z kluczowych technologii innym producentom, w sposób "sprawiedliwy, rozsądny i niedyskryminujący". Takie standardy mają napędzać konkurencję i rozwój całego rynku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1