reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexey-utemov-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 kwietnia 2012

Czy planujecie zwiększenie zatrudnienia w roku 2012?

Jesteście ciekawi czy firmy planują zwiększenie zatrudnienia w roku 2012? Poznajcie wyniki naszej marcowej ankiety.
Początek roku wydaje się być niepewny dla branży elektronicznej. Wiele firm przeżywa kryzys, co skutkuje redukcją zatrudnienia w zakładach. Wyniki marcowej ankiety pokazują, że zdecydowana większość – 72% respondentów nie planuje wzrostu zatrudnienia w roku 2012. Spowodowane jest to głównie spadkiem liczby zamówień i dużymi zapasami z roku 2011. Niedawno informowaliśmy o czarnych chmurach jakie pojawiły się nad kwidzyńskim Jabilem oraz gorzowskim BriVictory. Dwaj giganci nie tylko nie zatrudniają, ale na dodatek zredukują kilkaset etatów.

Niektórzy potrafili jednak przerwać złą passę. 28% ankietowanych deklaruje chęć zatrudnienia nowych osób. W styczniu przekazaliśmy dobrą wiadomość dla mieszkańców Szczecina i Wrocławia. Właśnie tam Tieto poszukiwało 200 nowych pracowników. W lutym Apator zapowiedział etaty dla 150 osób z Ostaszewa. Strefy ekonomiczne w Polsce także gwarantują zatrudnienie w tym roku, wynikające z inwestycji firm tj. Neo Plus Technology, ifm ecolink, Elmat i McBraida Polska. Dodając do tego nowe miejsca pracy w zakładzie Indesit w Łodzi (250 osób), fabryce Mando w Wałbrzychu (350 osób), czy też nowej inwestycji Kabel-Technik-Polska w Białogardzie (150 osób), śmiało możemy stwierdzić, że jeszcze wielu może nas zaskoczyć w tym roku...i to pozytywnie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1