reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 02 kwietnia 2012

Bankructwo niemieckiego producenta solarów?

Doniesienia jakie pojawiły się w ostatnim czasie w niemieckich mediach sugerują, że producent paneli słonecznych - Q-Cells złoży dziś lub jutro wniosek o upadłość.
W oficjalnym komunikacie Spółki z dnia 30 marca 2012 r. czytamy:

Zarząd Q-Cells przeanalizował orzeczenie Wyższego Sądu Okręgowego we Frankfurcie. Plan restrukturyzacji obligacji wyemitowanych przez Q-Cells International Finance BV w 2009 r. został odwołany.

Firma jest przekonana, że​​ orzeczenie Wyższego Sądu Okręgowego we Frankfurcie jest nieprawidłowe. Jednak potencjalne dalsze pozwy będą rozpatrywane przez ten sam Sąd. Nie ma powodu zakładać, że Trybunał mógłby zmienić swój pogląd w tej sprawie.

Wcześniej firma doszła do porozumienia z głównymi obligatariuszami w sprawie planu restrukturyzacji wszystkich obligacji i dodatkowo osiągnęła porozumienie z zaangażowanymi w sprawę władzami w Niemczech i Malezji. Firma dokonuje przeglądu alternatywnych rozwiązań dla realizacji planu restrukturyzacji.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1