reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ragsac19-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 03 kwietnia 2012

Kabel-Technik-Polska zatrudni 150 osób

Producent wiązek, Kabel-Technik-Polska z Czaplinka podpisał w ubiegłą środę umowę najmu 1.000 m2 w Inkubatorze Technologicznym w Białogardzie. W maju zamierza zatrudnić 65 osób. Do lipca liczba nowo zatrudnionych wzrośnie do 150 pracowników.
Jak podkreśla Powiatowy Urząd Pracy w Białogardzie 120 ze 150 zatrudnionych osób stanowić mają kobiety. Nie ma żadnych szczególnych wymagań wobec chętnych do pracy. Spółka sama zatroszczy się o ich przeszkolenie.

Producent podpisał w ubiegłą środę umowę najmu lokalu produkcyjnego w Białogardzie o powierzchni ponad 1.000 m2. W związku z nową inwestycją Kabel-Technik-Polska już w maju zatrudni na czteromiesięczny staż, 65 osób. 'Wszyscy pojadą później do Czaplinika, bo tam znajduje się główna siedziba firmy, na przeszkolenie. Po miesiącu wrócą do Białogardu i od czerwca będą szkolić, już na miejscu, kolejnych 65 osób. Trzeci etap naboru nastąpi w lipcu, zatrudnionych zostanie następnych 65 osób. A gdy skończy się okres 4-miesięcznego stażu, Kabel-Technik zatrudni, już na umowy o pracę, 150 osób, które wybierze spośród wszystkich stażystów', informuje Strefa Biznesu.

- Docelowo chcemy im jednak wybudować nowy obiekt, dzięki czemu planowane zatrudnienie jeszcze wzrośnie - mówi Robert Madejski, dyrektor Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno - Gospodarczych, które zarządza Inkubatorem.

Przypomnijmy, że aktualnie firma z Czaplinka buduje nowy zakład produkcyjny w Drawsku Pomorskim. Wartość inwestycji szacuje się na 11 mln PLN. Zatrudnienie znajdzie tam 200 osób.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2