reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sonel Przemysł elektroniczny | 31 maja 2011

Sonel otrzymał dotację, ale na pieniądze musi poczekać

Do końca 2012 r. Sonel zamierza rozszerzyć ofertę o 10 nowych produktów. Nowe mierniki są opracowywane przez producenta w ramach projektu, na który pod koniec 2009 r. otrzymał od PARP prawie 6.4 mln zł dofinansowania z programu Innowacyjna Gospodarka.
Problem w tym, że z 6.4 mln zł przyznanej ponad rok temu dotacji, do kasy Sonela wpłynęło póki co zaledwie 746 tys. zł zaliczki. Firma musi teraz realizować projekt z własnych środków. Skąd te opóźnienia?

– Wynikają z nieporozumień, jakie pojawiają się w kontaktach z PARP. To bardzo trudny projekt do rozliczenia, w związku z czym wiele kwestii wymaga dodatkowych wyjaśnień i nanoszenia poprawek. Wypłata dofinansowania nie jest w żaden sposób zagrożona, ale procedury przeciągają się niemiłosiernie – wyjaśnia Krzysztof Wieczorkowski, prezes giełdowej spółki.

Prezes uspokaja, że około 2 mln zł ma wpłynąć do przedsiębiorstwa jeszcze w drugim kwartale 2011 r. Efekty projektu już są widoczne.

– Wdrożyliśmy do produkcji około 17 nowych urządzeń, a w kolejce czeka 10 następnych. Ich głównymi odbiorcami są klienci zagraniczni, dzięki czemu eksport rośnie
– podkreśla Wieczorkowski.

Sprzedaż zagraniczna producenta w I kwartale 2011 r. wzrosła aż o 88% r/r, przy 18% wzroście całej sprzedaży i obrotach na poziomie 8,7 mln zł. Zysk netto spadł z 1,2 mln zł w I kwartale roku 2010 do 800 tys. zł w I kwartale b.r., na co wpływ miały nowe wdrożenia, które są droższe niż produkcja seryjna.

Źródło: Parkiet

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1