reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TPV Przemysł elektroniczny | 30 maja 2011

Zwolniono 35 osób z TPV w Biskupicach Podgórnych

Dramatyczna sytuacja spotkała niedawno pracowników firmy TPV produkującej telewizory w Biskupicach Podgórnych, podaje serwis kontakt24.tvn.pl. 35 osób zostało zwolnionych za to, że odmówiło pracy po godzinach.
Część z nich zwolniono dyscyplinarnie, część za porozumieniem stron. Pracowali od 7:00 do 15:00 z jedną przerwą trwającą 20 minut. Po 8 godzinach pracy kierownik zmiany oznajmił, że mają pracować dodatkowe 2 godziny bez odpoczynku.

- Pytaliśmy, kiedy będzie przerwa, a on na to, że już mamy przerwę, jak z nami rozmawia – mówi Pani Mariola  mieszkanka Jaroszowa.
 
Pracownicy zbuntowali się i odeszli ze swoich stanowisk pracy. Cała sytuacja miała miejsce tuz przed Świętami Wielkanocnymi. Wszystkie 35 osób dostało wypowiedzenia.

- Ci, którzy byli zatrudnieni przez agencję pracy – odeszli za porozumieniem stron, a ludzi z TPV zwolniono dyscyplinarnie – wyjaśnia Pani Grażyna  z Legnicy.
 
Pracownicy gorzowskiego TPV nie po raz pierwszy narzekają na warunki pracy panujące w zakładzie.

- To jest prawdziwy obóz pracy – twierdzi Pani  Irena  z Sieniawki. Mobbing jest tam cały czas, nie wolno się odzywać – mówi Pani  Helena  z Legnicy.

Jak informuje serwis kontakt24.tvn.pl niektórzy z pracowników TPV posiadają opinie lekarskie, w których jest opisany zły stan zdrowia, spowodowany przez kierownictwo TPV.

Kierownictwo firmy TPV w Biskupicach Podgórnych  odpiera zarzuty i liczy straty wywołane wstrzymaniem części produkcji.

- Pracodawca ma prawo zlecić nadgodziny, a pracownik musi je wykonać – mówi Halina Dąbrowska, kierownik Działu Zasobów Ludzkich w TPV.

Źródło: kontakt24.tvn.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2