reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 12 grudnia 2008

Leoni zwolni 75% załogi w Ostrzeszowie

Redukcję zatrudnienia w zakładzie w Ostrzeszowie z obecnych 1650 do zaledwie 400 osób zapowiedziała dziś specjalizująca się w produkcji wiązek niemiecka Leoni AG. Powodem jest kryzys w branży motoryzacyjnej.
Zakład w Ostrzeszowie produkuje głównie dla potrzeb przemysłu samochodowego. W przesłanym dzisiaj PAP oświadczeniu prasowym zarząd firmy poinformował, że Leoni nie rezygnuje z zakładu w Ostrzeszowie, ale w najbliższych miesiącach musi dostosować się do zmniejszonego popytu przemysłu samochodowego. ‘W przyszłości będą produkowane w zakładzie systemy okablowania dla innych producentów samochodów, niż do tej pory. Nowe projekty wymagają mniejszych mocy produkcyjnych, które zapewni załoga złożona ostatecznie z około 400 osób’. Poziom 400 osób ma być osiągnięty do listopada 2009.

Leoni to jedna z największych firm produkujących kable i wiązki elektryczne w europie. Zatrudnia 53 tysiące pracowników i osiąga obroty na poziomie blisko 3 mld euro rocznie. W Polsce ma dwa zakłady produkcyjne: Leoni Kabel Polska Sp. z o.o. w Wierzbicach (Produkująca kable) oraz wspomnianą Leoni Autokabel Polska Sp. z o.o. w Ostrzeszowie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2