reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
03
grudzień
2010

SKS Connecto otworzy zakład produkujący wiązki kablowe w Grudziądzu

W marcu 2011 r. w Grudziądzkim Parku Przemysłowym produkcję rozpocznie fińska firma SKS Connecto, która zajmie się w Polsce produkcją wiązek kablowych.
W wyniku współpracy Kujawsko-Pomorskiego Centrum Obsługi Inwestora z Grudziądzkim Parkiem Przemysłowym 4 listopada Grudziądzki Park Przemysłowy po półrocznych negocjacjach, podpisał umowę z kolejnym inwestorem.

W marcu 2011 r. produkcję tam rozpocznie SKS Connecto Polska. Na pierwszym etapie prace ma znaleźć 50 osób, później zatrudnienie będzie na poziomie 150 pracowników. Firma zamierza produkować w Grudziądzu wiązki kablowe.

SKS Connecto Polska jest spółką córką fińskiej grupy, która została założona w 1924 r i zajmuje się produkcją m. in. kabli, przewodów, elementów automatyki, urządzeń sterujących i czujników w Finlandii, Rosji, krajach bałtyckich i Chinach. Obroty grupy w 2009 r. wyniosły 77 mln euro, a zatrudnienie 650 osób.
Komentarze do artykułu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
blog comments powered by Disqus
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów