reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© trueffelpix dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 marca 2015

Nokia zatrudni inżynierów w Krakowie

Nokia kontynuuje rozwój centrum technologicznego w Krakowie, które w latach 2013-2014 podwoiło zatrudnienie w wyniku rosnącego zapotrzebowania na najnowsze technologie dla sieci komórkowych.
Obecnie Centrum R&D (badawczo-rozwojowe) Nokia Networks w Krakowie planuje utworzyć kolejne miejsca pracy dla inżynierów i programistów. - Planujemy zatrudnić w tym roku około 100-150 nowych pracowników - mówi Krzysztof Persona, szef krakowskiego Centrum Nokii. - Poszukujemy specjalistów IT, programistów, entuzjastów gotowych tworzyć nowe technologie. Oferujemy zaś możliwość rozwijania umiejętności w międzynarodowym środowisku oraz pracy z najnowocześniejszym oprogramowaniem i sprzętem.

Od 2011 roku krakowskie Centrum R&D wchodzi w skład Nokii, która przejęła dział sieci mobilnych firmy Motorola. Od tej pory Centrum stale się rozwija i poszerza zakres działania. Obecnie zatrudnia już ponad 500 specjalistów, którzy tworzą najnowsze, innowacyjne technologie dla mobilnych sieci operatorskich. Współpracują z innymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi Nokii na świecie oraz wieloma operatorami komórkowymi.
Nokia przewiduje, że w ciągu najbliższych 10 lat sieci telekomunikacyjne połączą miliardy urządzeń w inteligentne i programowalne systemy. Będzie to wymagało, miedzy innymi, stworzenia odpowiedniego systemu łączności dla tak ogromnej liczby urządzeń.

Zgodnie ze swoja wizja rozwoju telekomunikacji bezprzewodowej, Nokia stawia na innowacje oraz R&D, aby sprostać szybko rosnącym wymaganiom użytkowników oraz zapotrzebowaniu operatorów na wysoko-przepustowe łącza bezprzewodowe, co jest w dużej mierze spowodowane rosnącą popularnością smartfonów oraz dostępu do usług wideo. -Nasi specjaliści tworzą oraz testują oprogramowanie dla elementów sieci komórkowych 3G oraz 4G - LTE i LTE-Advanced, szczególnie dla stacji bazowych telefonii komórkowej odpowiedzialnych za bezpośrednią komunikacje pomiędzy naszymi telefonami a siecią operatora - mówi Krzysztof Persona. - Jesteśmy także zaangażowani w projekty telefonii komórkowej piątej generacji tzw. 5G. która wejdzie do użytku dopiero po 2020 roku i pozwoli na pokonanie ograniczeń stosowanych obecnie technologii - dodaje szef krakowskiego Centrum Nokii.

5G to technologia przyszłości, która pozwoli połączyć miliardy użytkowników oraz urządzeń. Będzie ona ewolucją wykorzystywanych obecnie standardów np. 4G - LTE/LTE Advanced, czy WiFi. W przyszłości 5G zapewni ogromną przepustowość i pojemność sieci, wysoką jakość usług i ich niezawodność. Obecnie jest we wstępnej fazie standaryzacji, badań i rozwoju, a komercyjne wdrożenie spodziewane jest dopiero po 2020 roku.

W Polsce Nokia Networks jest czołowym dostawcą infrastruktury i usług głównym operatorom komórkowym, a jego dwa centra technologiczne we Krakowie i Wrocławiu zatrudniają łącznie blisko 3000 inżynierów i programistów, pracujących nad najnowszymi technologiami sieci radiowych i wspomagających operatorów z całego świata.

Centra R&D Nokii tworzą największą instytucję badawczo-rozwojową w branży ICT – technologii informacyjno-telekomunikacyjnych w Polsce i mogą pochwalić się jednymi z najnowocześniejszych laboratoriów w Europie.

---
Źródło: Nokia

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2