reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© eskymaks dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 maja 2013

LG rusza z ofensywą na polskim rynku

Koreański gigant chce w Polsce zająć czołowe miejsca we wszystkich segmentach, w których działa. Zapowiadają się też inwestycje w LG Mława.
Skrócenie łańcucha dystrybucji jest również jednym z celów LG Electronics. Spółka chce produkować w Europie urządzenia przeznaczone na rynki lokalne. Na razie firma przeniosła część produkcji sprzętu audio z fabryki w Indonezji do Polski.

Ale Zbigniew Zduleczny, dyrektor ds. sprzedaży elektroniki użytkowej w LG Electronics Polska, w portalu forsal.pl opowiada przede wszystkim o planach koreańskiej spółki dotyczących sprzedaży na polskim rynku: LG chce być w czołówce. Na razie najlepiej wygląda sprzedaż sprzętu audio, gdzie LG jest liderem. Jeśli chodzi o telewizory, LG, z udziałami w rynku na poziomie 20%, ustępuje tylko Samsungowi. Zbigniew Zduleczny optymistycznie patrzy w przyszłość [i]– W telefonach jesteśmy na dobrej drodze. W smartfonach zanotowaliśmy wzrost udziałów ilościowych w pierwszym kwartale tego roku do 13,8% z 1% rok temu. Poprawiliśmy sprzedaż pralek o 8,4% - mówi dla portalu forsal.pl.

Firma zamierza powalczyć o klienta nie tylko poprzez unowocześnianie swoich produktów, ale także inwestując w promocję i reklamę.

Co więcej, polskie zakłady LG Electronics również czekają zmiany – Zaplanowane zostały inwestycje w fabryce w nowe linie produkcyjne i szkolenia pracowników o wartości 26,6 mln PLN – mówi Daniel Kortlan, dyrektor ds. korporacyjnych w LG Electronics Mława.

---
[i]Źródło: forsal.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2