reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alexan24-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 17 grudnia 2012

Bumar planuje przejęcia

Bumar planuje przychody rzędu 6 mld PLN w 2018 r., wejście na giełdę w 2015 r. i przejęcie kilku spółek, w tym, jak nieoficjalnie dowiedział się „Puls Biznesu”, również WB Electronics. Ożarowska spółka ma jednak na ten temat zupełnie inne zdanie.
Bumar przyjął nową strategię na lata 2013-2018. Na koniec 2018 r. przychody ze sprzedaży miałyby wynosić 6 mld PLN, w tym 1 mld PLN z eksportu – informuje „Puls Biznesu”. Aby osiągnąć ten cel, spółka chce przejąć Hutę Stalowa-Wola oraz pięć spółek prywatnych. – Do pierwszej transakcji może dojść już w przyszłym roku. Negocjacje trwają - mówi prezes Bumaru, Krzysztof Krystowski.

Naturalnie to tajemnica, kto znajduje się wśród wybranych przez Bumar firm, ale być może chodzi między innymi o WB Electronics. Cóż z tego, skoro nawet jeśli Bumar miałby chrapkę na przejęcie ożarowskiej spółki, to szanse na to są niewielkie. - Podobne propozycje pojawiają się regularnie również od naprawdę dużych koncernów międzynarodowych i nigdy nie były rozważane. Należy uwzględnić też fakt, że WB Electronics stawia na rozwój poprzez eksport, co wobec nie najlepszej reputacji Bumaru na niektórych rynkach ograniczyłoby nasze szanse — mówi dla”PB” Dariusz Sobczak z WB Electronics.

Wiadomo natomiast, że Bumar zamierza w najbliższym czasie przygotowywać się do wejścia na giełdę przekształcając się w spółkę akcyjną. Polski koncern zbrojeniowy zapowiada też większe zaangażowanie w prace badawczo-rozwojowe. Dzięki temu miałaby zostać poszerzona oferta własnych produktów.

---
Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1