reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© maksim-yurkevich-dreamstime.com Rynki | 12 grudnia 2012

OLED czy LCD – walka trwa

Po wejściu wyświetlaczy OLED spodziewano się, że LCD odejdą w zapomnienie. Tymczasem ekrany LCD mają się całkiem nieźle.
OLED-y są po prosto drogie. Zarówno Samsung jak i LG gimnastykują się, by te cienkie, lekkie i wytrzymałe ekrany były opłacalne w produkcji. Przykładowo 55'' telewizor OLED na pewno jest świetny, ale model zaprezentowany ostatnio przez koreańskie firmy kosztuje około 10 tys. USD – dziesięć razy więcej niż odpowiednik LCD.

Wyświetlacze OLED używane w smartfonach Samsunga miały zastąpić LCD w całej gamie wyrobów: telewizorach, laptopach i tabletach. Technologia OLED jest wydajna energetycznie, daje lepszy kontrast, a odpornością znacznie przewyższa LCD. Co więcej, na swoją kolej czekają już elastyczne ekrany OLED. Ale żeby OLED-y zaczęły na dobre konkurować z LCD, trzeba jeszcze obniżyć koszty ich produkcji.

Tymczasem ekrany LCD są w 9 telewizorach na 10 i nie wygląda na to, by przegrywały walkę na światowym rynku. Według badań DisplaySearch, ekrany OLED potrzebują jeszcze czterech lat by przejąć niecałe 10% światowego rynku telewizorów.

---
Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1