reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto-dreamstime.com Rynki | 10 grudnia 2012

Rekordowe wzrosty sprzedaży solarów

Zeszły rok był wyjątkowo dobry dla branży energetyki słonecznej w Polsce: sprzedaż kolektorów słonecznych wzrosła o 70%.
Takich wyników życzyłaby sobie każda branża. W dodatku, jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", bieżący rok może być jeszcze lepszy, a rekordowa sprzedaż ma się utrzymać co najmniej do 2014 r. Niektóre firmy poprawiły sprzedaż nawet o 150%. Co więcej, na polskim rynku jest jeszcze sporo miejsca na nowe solary.

Wzrost sprzedaży jest związany głównie z dotacjami do zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Przykładowo, w ramach funduszy unijnych na lata 2007-2013 przeznaczonych na rozwój regionalny, 231 mln PLN przeznaczono na energetykę słoneczną. Największą zasługę w szybkim rozwoju sektora kolektorów słonecznych w Polsce ma uruchomiony w 2010 r. program dopłat na zakup i montaż solarów, który realizuje Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). W tym roku NFOŚiGW zwiększył budżet programu wynoszący początkowo 300 mln PLN o kolejne 150 mln PLN. Realizacja programu ma się zakończyć na przełomie 2013 i 2014 r. - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

---
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 12:38 V9.2.10-2