reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© iFixit Przemysł elektroniczny | 21 września 2012

Rozbiórka EarPods Apple

Ekipa iFixit zajrzała do nowych słuchawek dousznych EarPods firmy Apple. Na zewnątrz na pewno wyglądają futurystycznie, ale co kryje się w środku?
Ekipa iFixit postanowiła rozebrać nowe słuchawki douszne Apple. Powinniśmy jednak na wstępie ostrzec: „NIE PRÓBUJCIE TEGO W DOMU”. Czemu? Bo na pewno nie będzie już z nich pożytku. Członkowie grupy stwierdzili, że o ile potrafili je rozebrać, o tyle nie byli w stanie ich ponownie złożyć.

© iFixit
Patrząc na przestrzeń pomiędzy dwiema częściami słuchawek, wydaje się niemożliwe podważenie ich i oddzielenie od siebie. Ekipa iFixit za pomocą nożyka X-Acto dostała się jednak do środka EarPods. Wnioski? Zobaczcie sami:

- Podobnie jak większość głośników te w EarPods składają się z przetwornika membranowego, do którego przymocowana jest cewka, przez którą płynie prąd. Cewka ta umieszczona jest w stałym polu wytwarzanym przez magnes przymocowany do obudowy słuchawki. Zmiany prądu płynącego przez cewkę powodują drgania membrany. Główna cewka głośnika generująca drgania połączona jest z papierową membraną (po raz pierwszy Apple zastosowało membrany papierowe zamiast plastikowych) i polimerową otoczką.

- Nowe słuchawki wykonane są z jednego, spójnego kawałka plastiku, co samo w sobie ma zniwelować część strat w jakości.

- EarPods zawierają wbudowanego pilota, umożliwiającego regulację głośności, sterowanie odtwarzaniem muzyki i wideo oraz obieranie i kończenie połączeń.

© iFixit

- EarPods są odporne na wodę i pot.

- Mikrofon w pilocie EarPods oznaczono symbolem 2F17 045; ekipa iFixit znalazła także inny układ IC z oznaczeniem TI25ASGVI, który zdaniem zespołu Chipworks określa ADC lub urządzenie służące do kontroli głośności.


----
Źródło: Rozbiórki innych urządzeń wraz z komentarzem ekipy iFixit znaleźć można tutaj .

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1