reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© anthony-bolan-dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 kwietnia 2012

DGT dobrze wykorzystało dotacje unijne

DGT wykorzystało fundusze unijne na rozwój działalności B+R. Firma zrealizowała projekt polegający na wyposażeniu laboratorium w tester sieci konwergentnych oraz oprogramowanie klasy EDA do projektowania układów PCB, o łącznej wartości 1,442 mln PLN.
Inwestycja, wsparta z funduszy unijnych w kwocie 591 tys. PLN pozwala na rozwój prac i potencjału badawczego DGT.

Dodatkowo w 2010 r. firma pozyskała dofinansowanie w wysokości ok. 800 tys. PLN z RPO woj. pomorskiego na realizację projektu: „Rozwój Spółki DGT poprzez wprowadzenie na rynek nowych produktów w postaci telefonu przemysłowego i cyfrowego systemu dyspozytorsko-alarmowo-rozgłoszeniowego oraz wysokiej jakości usługi serwisowej”. Pozyskane wsparcie pozwoliło na nabycie technologii produkcji telefonu iskrobezpiecznego oraz urządzenia do testowania sieci pod katem transmisji usług głosowych.

- Funkcjonalność testera pozwala między innymi na testowanie sieci konwergentnych – powiedział Dziennikowi Bałtyckiemu Piotr Ciarkowski, specjalista ds. funduszy unijnych w DGT.

- Dzięki testerowi możemy także zasymulować ruch na projektowanym serwerze telekomunikacyjnym i zweryfikować, czy spełnia on wymagania obowiązujących norm w zakresie protokołów telekomunikacyjnych. Oprogramowanie klasy EDA umożliwia zaprojektowanie wielowarstwowego pakietu, a następnie przeprowadzenie jego analizy pod kątem kompatybilności elektromagnetycznej oraz integralności sygnałowej, za pomocą specjalnego symulatora, dzięki któremu można w szybki i prosty sposób wyeliminować wykryte odstępstwa i skorygować błędy już na etapie projektowania go.
DGT zrealizowało dwa dodatkowe projekty, które pozytywnie przeszły ocenę i zostały dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 1.4 "Wsparcie projektów celowych" oraz Działanie 4.1 "Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R" (opracowanie oraz wdrożenie innowacyjnych urządzeń telekomunikacyjnych).

Firma oprócz wykorzystywania funduszy europejskich bazuje na środkach finansowych będących w dyspozycji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, czy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wykorzystuje je w celach opracowywania nowych innowacyjnych produktów i technologii w zakresie telekomunikacji i teleinformatyki.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2