reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apator Przemysł elektroniczny | 10 maja 2011

Smart Metering CEE 2011 w Polsce

W dniach 17-18 maja 2011 roku w Warszawie, w hotelu Marriott (Al. Jerozolimskie 65/79) odbędzie się międzynarodowa konferencja Smart Metering CEE 2011 - najważniejsze wydarzenie dotyczące systemów pomiarowych w naszej części Europy. Organizatorzy przewidują przybycie ponad 180 przedstawicieli firm i uczestników.
Podczas spotkania menedżerów - przedstawicieli liderów rynku energetycznego z Polski, Rumunii, Czech, Chorwacji, Francji oraz Niemiec omówione zostaną plany rozwoju inteligentnych sieci i systemów zdalnego odczytu. Udział w kongresie umożliwia zapoznanie się z przykładami wdrożeń technologii „smart metering” u wiodących dystrybutorów z branży energetycznej. Swoimi doświadczeniami podzielą się reprezentanci podmiotów działających na różnych płaszczyznach w tej branży, m.in.: ENERGA i wielu innych.

Patronem merytorycznym konferencji został Urząd Regulacji Energetyki.

Uczestnicy konferencji:
- dowiedzą się, jak systemy zdalnego odczytu i inteligentne sieci zmienią obraz branży energetycznej w naszym regionie,
- poznają zastosowania nowej infrastruktury na rynku energii,
- będą mieli szansę kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za zastosowanie nowych narzędzi w energetyce podczas oficjalnej Gali, której gospodarzem będzie ADD - światowy lider rozwiązań telemetrycznych.

Obok ADD sponsorami imprezy są m.in. Grupa Apator, Siemens, Texas Instruments.

Istotną korzyścią dla każdego odbiorcy jest możliwość monitorowania zużycia prądu w czasie rzeczywistym i bieżącego planowania kosztów energii, w tym włączania niektórych urządzeń, takich jak pralki, zmywarki przy użyciu taryf ekonomicznych. Najistotniejszy jest jednak sposób rozliczania odbiorców z dystrybutorami energii – dotychczasowe prognozy zostaną zastąpione rachunkami za rzeczywiste zużycie prądu. Pozwoli to Polakom zaoszczędzić nawet do kilkunastu proc. wykorzystywanej dziś energii. – zalety inteligentnych sieci oraz zdalnego odczytu energii dla m.in. domowych odbiorców energii elektrycznej przedstawia Wojciech Kruszyński , Prezes Zarządu ARCUS S.A., polskiego integratora współpracującego z firmą ADD w zakresie smart meteringu.

Źródło: Materiały promocyjne

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2