reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Evertiq Przemysł elektroniczny | 09 maja 2011

Extra gadżet z Norymbergii

Istotna część błędów niewątpliwie wynika ze złego podparcia płytki na etapie druku czy kładzenia elementów, zwłaszcza w przy montażu dwustronnym. Prezentowany w artykule system podparcia może rozwiązać problem.
System VarioGrid prezentowała niemiecka firma LTC. Całość składa się co najmniej z kilku elementów w formie podłużnych belek, naszpikowanych pneumatycznie uruchomianymi podpórkami, oraz sterownika. Gęsto usiane podpórki mają trzy położenia: całkowitego spoczynku (chowają się wówczas nieomal całkowicie w korpusie belki), lekkiego docisku oraz pełnego zablokowania.

Belkę, połączoną przewodami pneumatycznymi ze sterownikiem, w stanie całkowitego spoczynku umieszcza się pod płytką. Przekręcając pokrętło sterownika uruchamia się tryb lekkiego docisku, co pozwala idealnie dostosować się gęsto upakowanym dociskom do geografii płytki, również w przypadku, kiedy na spodniej stronie płytki zostały już umieszczone komponenty. Jeszcze tylko zablokowanie docisków i płytka zostaje idealnie i delikatnie podparta dla celów nadruku lub montażu.

System ma jednak wadę: cenę. Zestaw trzech belek oraz sterownika to wydatek rzędu 10.000 euro. Ałłła.

© Evertiq

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1