reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 maja 2011

Microsoft: po Nokii czas na Blackberry

Niedawno Microsoft zawarł umowę z Nokią, a już planuje podobną współpracę z Research In Motion. Koncern zamierza zainwestować w rozwój systemu operacyjnego i funkcjonalności terminali BlackBerry.
Zgodnie z porozumieniem zawartym przez Microsoft i RIM pod koniec kwietnia na wszystkich nowych urządzeniach BlackBerry standardowo instalowana będzie m.in. wyszukiwarka Microsoftu - Bing. Tablet PlayBook będzie posiadał zainstalowaną wyszukiwarkę Microsoftu oraz oferowane przez amerykański koncern rozwiązania z zakresu lokalizacji i nawigacji. Firmy zgodnie przyznały, że niebawem rozszerzą współpracę o system operacyjny i aplikacje mobilne dla terminali BlackBerry.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pierwsze urządzenia wykorzystujące oprogramowanie będące efektem współpracy firm Research In Motion i Microsoft mogą trafić na rynek jeszcze pod koniec 2011 r., podaje serwis Computerworld.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2