reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Lumel Przemysł elektroniczny | 22 marca 2011

Lumel: prywatyzacja oznacza zwolnienie 600 osób?

Prywatyzacja Lumelu trwa. Według posła Jerzego Materny, Hindusi kupią Lumel i wygaszą produkcję, co oznaczałoby, że pracę straci ponad 600 zatrudnionych pracowników.
Niniejszy artykuł cytuje jedynie materiał, zawarty na portalu Strefa Biznesu. W żadnym stopniu przytoczone wypowiedzi posła Jerzego Materny nie odzwierciedlają poglądów evertiq. Nie znamy żadnych faktów, które sankcjonowałyby przytoczone poniżej poglądy.

* * *

Do 18 marca trwały rozmowy o pakiecie socjalnym dla załogi. W kwietniu ma dojść do ostatecznego zawarcia transakcji sprzedaży Lumelu. O zawieszenie prywatyzacji apeluje poseł Jerzy Materna. „Sprzedaż Lumelu firmie Rishabh to wyprzedaż majątku narodowego”, twierdzi. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu nieoficjalnie mówi się, że kwota za jaką Rishabh Instruments ma nabyć akcje Lumela może sięgnąć 30 mln zł. Zdaniem posła i innych przeciwników prywatyzacji, Lumel wart jest ok. 120 mln zł. Materna zawiadomił o sprawie ABW i NIK i poprosił, by zajęły się sprawą prywatyzacji.

- Najprawdopodobniej inwestor będzie wygaszał produkcję w Zielonej Górze i przenosił ją do Indii, bo tam koszty są niższe. W konsekwencji w Polsce pozostanie tylko biuro handlowe. Do tego nie możemy dopuścić - przekonywał na konferencji prasowej poseł.

Sam Narendra Goliya, właściciel Rishabh, nie podejmuje żadnych zobowiązań. Nie chce określić jakie ma plany wobec samego zakładu, ani też czy utrzyma w nim produkcję i stan zatrudnienia.

Patrząc na majątek obu firm, wygląda na to, że to mniejsza firma wchłonie większą: roczne obroty Rishabh wynoszą nieco ponad 10 mln USD, wobec 72 mln zł jakie generuje Lumel.

Źródło: Strefa Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1