reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Apple Przemysł elektroniczny | 17 marca 2011

W jaki sposób odchudzono iPad2?

IHS iSuppli zanalizowało, w jaki sposób inżynierowie Apple zdołali odchudzić iPad’a o jedną trzecią.
Grubość iPad2 to 8.8mm, o 34% mniej niż iPad1, którego grubość wynosiła 13.4mm. iPad2 jest też lżejszy; waży 600 gramów, o 15% mniej niż iPad1, który ważył 700 gramów.

Przede wszystkim bateria
W największym stopniu w iPad2 został odchudzony subsystem baterii. Sekcja to ma obecnie jedynie 2.5 mm grubości, wobec 6.1 mm w poprzedniej wersji (-59%!!!). Udoskonalenie konstrukcji iPad’a podniosło również o 10-15% sprawność baterii, definiowaną jako stosunek okresu życia do jej masy. Bateria waży teraz o 5 gramów mniej, zachowując jednocześnie ten samą żywotność.

Odchudzanie wyświetlacza
Innym czynnikiem, który pozwolił na odchudzenie iPad’a, była rezygnacja z metalowej ramki wyświetlacza. Pozwoliło to zmniejszyć grubość całego zespołu wyświetlacza o 17%, z 3 mm do 2.5 mm.

Przy konstrukcji nakładki wyświetlacza, Apple zastosowało szkło wykonane nową technologią, co pozwoliło zredukować grubość bez utraty wytrzymałości. Szklana nakładka ma obecnie 0.6 mm grubości, wobec 0.8 mm w przypadku iPad1. Analitycy iSuppli przypuszczają, iż dostawcą innowacyjnej technologii szkła jest Asahi Glass Co. z Japonii. Według testów, przeprowadzonych przez iSuppli, mimo mniejszej grubości, nowy rodzaj szkła jest nawet bardziej wytrzymały niż materiał stosowany poprzednio.

iPad2 charakteryzuje się ponadto mniejszą odległością pomiędzy spodnią częścią wyświetlacza, a wierzchem baterii. Obecnie odległość ta wynosi 1.3 mm, o 19% mniej niż w przypadku iPad1 (1.6 mm).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2