reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© iSuppli IHS Przemysł elektroniczny | 15 marca 2011

BOM iPada2=326 USD

W drugiej generacji iPada, Apple utrzymało w zasadzie takie same koszty jak przy wersji pierwotnej, na poziomie 326 USD, wynika z analiz iSuppli IHS.
BOM iPada2 w wersji 32GB pamięci NAND flash obsługującego technologie GSM/HSPA wynosi 326.6 USD. 32GB wersja wyposażona w technologię CDMA zmniejsza koszty do 323.25 USD, w porównaniu do 320 USD jakie osiągnięto w kwietniu 2010 r. przy pierwszej 32 GB wersji iPada.

Dodając do tego koszty produkcji, całkowity BOM dla wersji GSM/HSPA wzrasta do 336.60 USD oraz 333.25 USD dla wersji CDMA.

© IHS iSuppli

Ekran dotykowy w iPadzie1 został zmodyfikowany i zaktualizowany pod nowego iPada2, jednak kosztorys okazał się znacznie wyższy: 127 USD w iPadzie2 w porównaniu do 95 USD w iPadzie1.

Różnica w kosztach produkcji obu wersji podyktowana jest w głównej mierze przez wzrost kosztów ekranu dotykowego. Powodem tego wzrostu były problemy produkcyjne, na jakie napotykali producenci w ubiegłym roku. Wydajność produkcji była bardzo niska i doprowadziła do wzrostu ceny ponad zakładany pierwotnie poziom.

Ponadto udoskonalenia w specyfikacji ekranu dotykowego iPada2 również podniosły jego cenę. Zastosowano w nim droższy klej, który ma poprawić wydajność i efektywności wyświetlacza oraz cieńsze szkło Gorilla. Bardziej szczegółowe kontrole procesu produkcyjnego wymagały dodatkowego wyposażenia linii produkcyjnych, co również przełożyło się na koszty gotowych produktów.

© IHS iSuppli /
W iPhonie4 w wersji CDMA zastosowano rozwiązania Qualcomm, stąd też pierwsze przypuszczenia analityków iSuppli IHS sugerowały, że to właśnie Qualcomm będzie dostawcą rozwiązań dla iPada2. Jednak w iPadzie2 w wersji GSM/HSPA, Apple zastosowało rozwiązania w zakresie pasma bezprzewodowego, częstotliwości radiowej i wzmacniacza od Infineona-obecnie należącego do firmy Intel; takie same jakich użyto w iPhonie4 w wersji GSM/HSPA.

W iPadzie2 wykorzystano taki sam chipset Intela jaki użyto w iPhonie4 w wersji GSM/HSPA, natomiast w wersji CDMA użyto chipy i komponenty takie same jak zastosowano w iPhonie4 w wersji CDMA.

Procesor A5 w iPadzie2 warty 14 USD, kosztował o 75% więcej niż procesor A4 w pierwszej wersji iPada. W skład nowego dwurdzeniowego układu ARM – Apple A5 nie wchodzą procesory o taktowaniu 1 GHz każdy, ale jednostki ARM o taktowaniu 900 MHz. Dodatkowo wyposażono nowego iPada w dwurdzeniowy procesor graficzny PowerVR SGX543MP2.

© IHS iSuppli /

Apple wyposażyło iPada2 w lepszą i droższą, w porównaniu do wykorzystanej w pierwszej wersji iPada, baterię (25.00 USD za baterię w iPadzie2 w porównaniu do 21.00 USD za baterię w iPadzie1). Koncernowi udało się zwiększyć żywotność baterii przy jednoczesnym zminimalizowaniu jej wielkości i wagi.

© IHS iSuppli /
---
* Wszystkie obrazki posiadają funkcję ZOOM

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 16 2017 14:56 V8.8.6-1