reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 marca 2011

Nokia Siemens: przejęcie części Motoroli w toku

Nokia Siemens Networks, w której po połowie udziałów mają Nokia i Siemens, poinformowała w lipcu 2010 r. że planuje odkupić od amerykańskiej Motoroli część firmy zajmującą się infrastrukturą sieci komórkowych. Transakcja jest ciągle w toku, a jej zakończenie uzależnione jest od zatwierdzenia jej przez chińskie organy antymonopolowe.
Planowane przejęcie weszło już w trzeci etap procesu sprawdzania transakcji przez Biuro Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Chinach (MOFCOM). Nokia Siemens Networks nadal dąży do przejęcia, ale nie podaje na razie kiedy transakcja zostanie zrealizowana. Zamknięcie działań, pierwotnie przewidywane na 1Q/2011, nie zostanie zakończone w zakładanym terminie.

Przypomnijmy, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po zakończeniu transakcji, około 7.500 pracowników z obiektu Motoroli ma zostać przeniesionych do obiektów Nokia Siemens w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Indiach. Wartość transakcji szacuje się na 1.2 mld USD.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2