reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2008

Szczegóły zwolnień w MAN Polska

Portal WNP.pl poinformował o szczegółowych ustaleniach dotyczących zwolnień
Pomiędzy zarządem MAN a związkami zawodowymi zostały uzgodnione kryteria, jakimi pracodawca będzie się kierował typując osoby do zwolnienia jak również wysokość odpraw dla zwalnianych pracowników. Główne kryteria to: dyscyplina i jakość pracy, elastyczność i odpowiedzialność, sytuacja rodzinna, ilość dzieci na utrzymaniu. Jak przekazał portalowi wnp.pl Jan Seweryn z zakładowej "Solidarności" nie będą zwalniani pracownicy po 50. roku życia. Pracownikom, którzy zostaną zwolnieni w ramach zwolnień grupowych wypłacone zostaną odprawy o jedną pensję wyższe niż określa to ustawa o zwolnieniach grupowych.

Zwolnieniami grupowymi ma zostać objętych 150 pracowników wydziału montażu wiązek elektrycznych i wydziału obróbki mechanicznej. Nie przedłużonych będzie 85 terminowych umów o pracę. Jeżeli doliczyć do tego ponad 70 osób, które odeszły z firmy w listopadzie (głównie z powodu nie przedłużenia umów) to wychodzi, że zakład zmniejszy zatrudnienie o 300 osób. Wypowiedzenia umów rozpoczną się ok. 10 grudnia, co oznacza, że pracownicy odejdą z firmy z dniem 31 stycznia 2009 roku. Dotyczyć to będzie wszystkich zwalnianych pracowników bez względu na staż pracy w MAN, gdyż wszystkie okresy wypowiedzenia zostaną skrócone do jednego miesiąca.

Pracodawca zobowiązał się do szukania w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Starachowicach innych miejsc pracy dla zwalnianych pracowników. Około 30 osób ma znaleźć pracę przy remoncie autobusów, które zamierza się w zakładzie prowadzić.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2