reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Źródło: Grupa MAN Przemysł elektroniczny | 21 listopada 2008

MAN Starachowice zwalnia 300 pracowników

Portal WNP.pl informuje, iż do końca roku w starachowickim zakładzie MAN zwolnionych zostanie 300 pracowników. W tej liczbie znajduje się 220 pracowników wydziału wiązek elektrycznych, zakupionego ostatnio przez fińską Grupę PKC.
220 osób zostanie zwolnionych z wydziału wiązek elektrycznych, natomiast z wydziału obróbki mechanicznej odejdzie 80 osób. Będą to zwolnienia grupowe. Redukcje mają objąć także inne wydziały fabryki, mówi Jan Seweryn z zakładowej "Solidarności". Obecnie trwają rozmowy pomiędzy zarządem zakładu, a związkami zawodowymi na temat podpisania porozumienia w sprawie zwolnień grupowych.

PKC Group Oyj na początku października podpisała umowę zakupu działu produkcji wiązek elektrycznych, wchodzącego do tej pory w skład MAN Star Trucks & Buses Sp. z o.o. Dział zatrudnia 1000 osób, a jego obroty w roku 2007 wyniosły 70 mln euro. Wartość transakcji wyniosła 22 mln euro.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1