reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2008

Prognoza rozwoju rynku EMS do roku 2012

Rok 2007 był rekordowym okresem w całej historii branży EMS. Wzrost ten był kontynuowany również w pierwszej połowie roku, w której sprzedaż sektora wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem 2007 o 16.6%.
Według prognoz opracowanych przez Electronic Trend Publications we współpracy z Lincoln International, w latach 2007-2012 rynek azjatycki ma wzrastać w średnim tempie 17.2% rocznie oraz osiągnąć poziom 71% światowego rynku EMS na koniec tego okresu. Dla porównania, rynek północnoamerykański ma wzrastać 4.9% rocznie, europejski 7.5%. Firma badawcza Lincoln International przewiduje, iż rynek EMS w pozostałych częściach świata będzie wzrastać w tempie 11.6% rocznie.

Kluczowym regionem na rynku azjatyckim pozostaną Chiny, reprezentujące obecnie 60% produkcji na terenie Azji. Wraz z Tajwanem, oba te regiony stanowią 46% światowego rynku EMS. Do roku 2012 udział rynkowy Chin ma się nawet zwiększyć do 76% produkcji na rynku azjatyckim oraz 54% rynku światowego. Rząd Chin prawdopodobnie będzie kontynuował politykę znacznych zachęt inwestycyjnych, takich jak kredyt podatkowy, granty na nieruchomości czy niskie cła importowe.

W podziale na poszczególne rynki końcowe, przewiduje się, iż komunikacja pozostanie rynkiem w najsilniejszy sposób stymulującym wzrost sektora EMS. Średni wzrost tego segmentu rynku EMS prognozowany jest na poziomie 15.9% do roku 2012. Również segment elektroniki użytkowej ma wzrastać w wysokim tempie równym 13.5%. Dwucyfrowy średni roczny wzrost będzie również charakteryzował segmenty komputerów oraz urządzeń medycznych – odpowiednio ma to być 13.4% oraz 12.0%.

Analitycy Lincoln International prognozują, iż takie sektory jak motoryzacja, przemysł czy militaria w połączeniu z lotnictwem będą posiadały znacznie mniejszy potencjał wzrostu, na poziomie około 8% rocznie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1