reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 listopada 2008

Remy International zamyka zakład w Świdnicy

Remy International po przeprowadzeniu analizy kosztów produkcji zdecydował o zamknięciu zakładu w Świdnicy i przenosi produkcje do innych fabryk.
Puls Biznesu informuje, iż Remy International przeprowadziła analizę swojej strategii produkcji, w wyniku której podjęto decyzję o zamknięciu zakładu w Świdnicy. W tym roku firma zamknęła już dwa ze swoich zakładów w Mississippi (USA). Przeniesienie produktów ze Świdnicy zostanie przeprowadzone etapami od początku 2009 r. i zakończy się przed końcem kwietnia 2009 r.
Przedstawiciele firmy poinformowali też, że rozpoczęły się rozmowy z członkami związków zawodowych. Jednym z głównych tematów rozmów będzie sposób pomocy pracownikom w znalezieniu innego zatrudnienia. W zakładzie pracuje kilkaset osób.
Remy International jest producentem i dystrybutorem m.in. rozruszników, alternatorów i produktów dla kolejnictwa oraz technologii tzw. silników hybrydowych. Posiada kilka fabryk elektrotechniki motoryzacyjnej m.in. na Węgrzech i w Tunezji. Remy Automotive Europe została założona w 1997 r. i ma swoją europejską centralę w Heverlee w Belgii.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1